Statystyki są optymistyczne. W 2022 roku, na drogach powiatu lubaczowskiego nie doszło do żadnego wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Zmniejszyła się też liczba rannych, kolizji i kierowców „na podwójnym gazie”.
Według danych podanych przez lubaczowską komendę w ubiegłym roku doszło do 4 wypadków, w których zostały ranne 4 osoby. Co ważne – nikt w nich nie zginął. Dla porównania w 2021 roku było 12 tego typu zdarzeń i jeden zgon. W minionym roku mundurowi pracowali na miejscu 278 kolizji.
Kolejna statystyka również jest optymistyczna, aczkolwiek daleko jej jeszcze do ideału. W 2022 roku za kierownicę w stanie nietrzeźwości zdecydowało się wsiąść 224 kierowców. To o 134 mniej niż rok wcześniej.
Dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczyło 49 kierowców, a mundurowi wystawili łącznie 5055 mandatów karnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze