Zbliżający się okres sylwestrowo-noworoczny to czas wzmożonej sprzedaży oraz używania różnego typu materiałów pirotechnicznych - fajerwerków, które potencjalnie stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia osób, a także mogą być przyczyną powstania pożarów.
Ograniczenia w używaniu fajerwerków wprowadzają zarówno przepisy kodeksu wykroczeń, jak i prawa lokalnego – w postaci uchwał rad gmin czy zarządzenia wojewody. Przepisy te wskazują ramy czasowe, w których dopuszcza się używanie fajerwerków, tj. np. w Sylwestra i Nowy Rok. Petardy, rakiety, pochodnie, rzymskie ognie – te elementy sylwestrowej zabawy powinny być kupowane po głębokim przemyśleniu. Przed zakupem materiałów pirotechnicznych należy sprawdzić, czy ich obudowa nie jest uszkodzona oraz czy nie są w jakikolwiek sposób zniekształcone itp. Używane niezgodnie z instrukcją mogą być przyczyną wielu kłopotów, a w wielu wypadkach stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa życia i zdrowia.
Petard nigdy nie odpalajmy trzymając je w rękach. Pamiętajmy o zachowaniu bezpieczeństwa przy odpalaniu fajerwerków, a przede wszystkim o rozsądek i rozwagę. Zadbajmy wspólnie o to, aby koniec starego i początek Nowego Roku był dla nas wszystkich miły i bezpieczny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze