Reklama

Bezpośredni czy z przesiadką? Linia 34 zniknęła, mieszkańcy mają problem

W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zwróciła się czytelniczka, która chciała zainterweniować w sprawie linii 34, która z os. Rycerskiego najprościej i najkrócej prowadziła na ul. Jagiellońską, która z kolei stanowi niewątpliwie jedno z głównych centrów przesiadkowych w mieście. – Obecnie mamy do dyspozycji wyłącznie linie, które okrążają 3 lub 4 osiedla zanim dojadą na Jagiellońską – przybliżała czytelniczka.

 – Podróż, która zwykle trwała kilka minut obecnie trwa minimum pół godziny co dla mieszkańców osiedla Rycerskie jest niemałym problemem. Do tego niebawem rozpocznie się rok szkolny, a uczniowie będą chcieli jak najszybciej docierać do tego ważnego na mapie miejskiej komunikacji miejsca – konkludowała. O to, czy planowany jest powrót linii 34, bądź ustanowienie takiego połączenia, które pozwoliłoby na jak najprostszą komunikację os. Rycerskiego z ul. Jagiellońską zapytaliśmy w przemyskim magistracie.

– Aktualny kształt siatki połączeń wynika wprost z dokonanej optymalizacji przemyskiej komunikacji miejskiej, której celem było zapewnienie pasażerom jak najpełniejszego dostępu do poszczególnych linii, przy wykorzystaniu optymalnego przebiegu trasy – przekazuje Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

– Osiedle Rycerskie jest...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 44% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama