W ubiegłym tygodniu do naszej redakcji zwróciła się czytelniczka, która chciała zainterweniować w sprawie linii 34, która z os. Rycerskiego najprościej i najkrócej prowadziła na ul. Jagiellońską, która z kolei stanowi niewątpliwie jedno z głównych centrów przesiadkowych w mieście. – Obecnie mamy do dyspozycji wyłącznie linie, które okrążają 3 lub 4 osiedla zanim dojadą na Jagiellońską – przybliżała czytelniczka.
– Podróż, która zwykle trwała kilka minut obecnie trwa minimum pół godziny co dla mieszkańców osiedla Rycerskie jest niemałym problemem. Do tego niebawem rozpocznie się rok szkolny, a uczniowie będą chcieli jak najszybciej docierać do tego ważnego na mapie miejskiej komunikacji miejsca – konkludowała. O to, czy planowany jest powrót linii 34, bądź ustanowienie takiego połączenia, które pozwoliłoby na jak najprostszą komunikację os. Rycerskiego z ul. Jagiellońską zapytaliśmy w przemyskim magistracie.
– Aktualny kształt siatki połączeń wynika wprost z dokonanej optymalizacji przemyskiej komunikacji miejskiej, której celem było zapewnienie pasażerom jak najpełniejszego dostępu do poszczególnych linii, przy wykorzystaniu optymalnego przebiegu trasy – przekazuje Witold Wołczyk z Wydziału Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
– Osiedle Rycerskie jest...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 44% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze