Reklama

Bezrobocie wciąż powyżej 10 procent

Bezrobotnych mamy wprawdzie 10 procent mniej niż rok temu, ale stopa bezrobocia jest w Przemyślu o połowę wyższa niż średnia stopa bezrobocia w kraju.

Sytuacja na przemyskim rynku pracy, mimo zanotowanej tendencji spadkowej, wciąż jednak nie napawa optymizmem. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu wynika, że[paywall] w ubiegłym miesiącu (stan na 30.09 br.) zarejestrowanych było 6 tys. 75 osób bezrobotnych.

Porównując te liczby z analogicznym okresem w ubiegłym roku można wyciągnąć wniosek, że bezrobotnych mamy o 10 proc. mniej. W samym Przemyślu na koniec września br. było to 2 tys. 799 osób – o 62 osoby mniej niż w sierpniu br. Liczba bezrobotnych zamieszkałych w powiecie ziemskim wynosiła natomiast 3 tys. 276 osób (o 29 osób mniej niż w miesiącu poprzednim). Najwięcej pozostających bez pracy było mieszkańców gminy Żurawica (16,6 proc.), a najmniej mieszkańców gminy Stubno (5,7 proc.).

Na tle kraju wskaźniki te nie wyglądają już tak korzystnie. Stopa bezrobocia w Przemyślu na dzień 31 sierpnia br. wynosiła 10,4 proc., a więc była o połowę wyższa niż średnia stopa bezrobocia w Polsce (5,2 proc.). W powiecie przemyskim na koniec sierpnia wynosiła ona 12,1 procent. W ubiegłym miesiącu w ofercie przemyskiego PUP było 201 ofert pracy, a ponad 80 procent stanowiły te dotowane z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-10-22 15:45:33

    To jest właśnie sprawa , którą powinni zająć się radni , to byłoby  działanie prawdziwe na rzecz mieszkańców. Sport w tym mieście nie jest najważniejszy.Panie radny - Bezrobotni chcą chleba, nie igrzysk.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2019-10-22 16:25:30

    A inflacja w tym roku jak informuje MFW wynosi 3,5% i jest najwyższy w krajach UE.Taki sam wskaźnik przewidywany jest jako minimalny w najbliższych 3 latach.Czas drukowania pustych pieniędzy już u naszych drzwi.Niektórzy ekonomiści twierdza,że w koszyku dóbr konumcyjnych  już inflacja wynosi 20%.Rok temu za te same produkty trzeba było zapłacic 500 zł.Dzisiaj dokładnie to samo kosztuje 600 zł.Każdy z nas będzie milioneremMój Dziadek twierdzi,ze zarabiał już miliony  a dziennie wydawał setki tysięcy za zwykłe domowe zakupy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jn - niezalogowany 2019-10-22 19:18:00

    Matematyka lezy. O połowę większa to wyjdzie około 8%

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama