Bezrobotnych mamy wprawdzie 10 procent mniej niż rok temu, ale stopa bezrobocia jest w Przemyślu o połowę wyższa niż średnia stopa bezrobocia w kraju.
Sytuacja na przemyskim rynku pracy, mimo zanotowanej tendencji spadkowej, wciąż jednak nie napawa optymizmem. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Przemyślu wynika, że[paywall] w ubiegłym miesiącu (stan na 30.09 br.) zarejestrowanych było 6 tys. 75 osób bezrobotnych.
Porównując te liczby z analogicznym okresem w ubiegłym roku można wyciągnąć wniosek, że bezrobotnych mamy o 10 proc. mniej. W samym Przemyślu na koniec września br. było to 2 tys. 799 osób – o 62 osoby mniej niż w sierpniu br. Liczba bezrobotnych zamieszkałych w powiecie ziemskim wynosiła natomiast 3 tys. 276 osób (o 29 osób mniej niż w miesiącu poprzednim). Najwięcej pozostających bez pracy było mieszkańców gminy Żurawica (16,6 proc.), a najmniej mieszkańców gminy Stubno (5,7 proc.).
Na tle kraju wskaźniki te nie wyglądają już tak korzystnie. Stopa bezrobocia w Przemyślu na dzień 31 sierpnia br. wynosiła 10,4 proc., a więc była o połowę wyższa niż średnia stopa bezrobocia w Polsce (5,2 proc.). W powiecie przemyskim na koniec sierpnia wynosiła ona 12,1 procent. W ubiegłym miesiącu w ofercie przemyskiego PUP było 201 ofert pracy, a ponad 80 procent stanowiły te dotowane z Funduszu Pracy i Europejskiego Funduszu Społecznego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To jest właśnie sprawa , którą powinni zająć się radni , to byłoby działanie prawdziwe na rzecz mieszkańców. Sport w tym mieście nie jest najważniejszy.Panie radny - Bezrobotni chcą chleba, nie igrzysk.
A inflacja w tym roku jak informuje MFW wynosi 3,5% i jest najwyższy w krajach UE.Taki sam wskaźnik przewidywany jest jako minimalny w najbliższych 3 latach.Czas drukowania pustych pieniędzy już u naszych drzwi.Niektórzy ekonomiści twierdza,że w koszyku dóbr konumcyjnych już inflacja wynosi 20%.Rok temu za te same produkty trzeba było zapłacic 500 zł.Dzisiaj dokładnie to samo kosztuje 600 zł.Każdy z nas będzie milioneremMój Dziadek twierdzi,ze zarabiał już miliony a dziennie wydawał setki tysięcy za zwykłe domowe zakupy
Matematyka lezy. O połowę większa to wyjdzie około 8%
Przemyśl się nie rozwija tylko stoi w miejscu żadnej poprawy na lepsze, mamy najniższe zarobki i stawkę godzinową w województwie
Narzekający i biadolący na brak pracy niech idą po prośbie do P.Kuchcińskiego wszak oddaliście w tych wyborach na Niego 60 tys.głosów. On posadę posła w sejmie ma i to już od 20-u lat/dzięki Wam/ a Was i Przemyśl ma od lat ciemna maso w poważaniu
Bezrobocie nie dotyczy "niestety" rodzin - członków aktualnej "neokomuny"- Posady i Synekury, czyli inaczej tłumacząc beneficjentów programu Koryto + lub Rodzina na Swoim. A zwykli wyrobnicy na w/w przez "marsa" jegomościa - sejmowego "IKARA" to raczej nie liczcie, bo ma on was wszystkich po wyborach w głębokim "poważaniu" .
Jakoś nikt nie wyciąga wniosków...a pisze się o tym coraz więcej....Jak to jest, że nieco mniej atrakcyjny Zamość odwiedza dziesięciokrotnie więcej turystów niż "królewski" Przemyśl? Tu jest pole do działania, zwiększmy ofertę dla turystów, a 3000 nowych miejsc pracy przybędzie, a lokale i hotele zyskają 500-1000%% zysków więcej (czytaj 5-10 razy więcej zysków). To jest realne, a tu zgnilizna kościółkowa bokuje? A może inny powód?
A komu się opłaca pracować przy takim socjalu
PISoBOLSZEWICKA patologia czeka na dalsze +++
po co pracować jak fajką można handlować, dostać plusy i siedzieć w domu, na picie 00 to i mops dołoży...
To jest właśnie sprawa , którą powinni zająć się radni , to byłoby działanie prawdziwe na rzecz mieszkańców. Sport w tym mieście nie jest najważniejszy.Panie radny - Bezrobotni chcą chleba, nie igrzysk.
A inflacja w tym roku jak informuje MFW wynosi 3,5% i jest najwyższy w krajach UE.Taki sam wskaźnik przewidywany jest jako minimalny w najbliższych 3 latach.Czas drukowania pustych pieniędzy już u naszych drzwi.Niektórzy ekonomiści twierdza,że w koszyku dóbr konumcyjnych już inflacja wynosi 20%.Rok temu za te same produkty trzeba było zapłacic 500 zł.Dzisiaj dokładnie to samo kosztuje 600 zł.Każdy z nas będzie milioneremMój Dziadek twierdzi,ze zarabiał już miliony a dziennie wydawał setki tysięcy za zwykłe domowe zakupy
Matematyka lezy. O połowę większa to wyjdzie około 8%