Drugi maja od lat jest obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W Przemyślu, tematyczne uroczystości odbędą się o g. 10 na Rynku. Tego dnia obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Mimo, że wypada na czas tzw. majówki, dla wielu nadal nie jest dniem wolnym od pracy.
Święto zostało ustanowione w 2004 roku. Dziś nasze domy i ulice wielu miejscowości przyozdabiają biało-czerwone flagi.
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji od lat propaguje zasady prezentowania flagi zgodnie z tradycją i honorem – proponuje też zapoznanie się ze specjalnym miniprzewodnikiem „Biało-Czerwona”, który jest dostępny TUTAJ [KLIK].
Najważniejsze punkty dotyczące eksponowania flagi Rzeczypospolitej Polskiej to:
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze