Prezydent Przemyśla Robert Choma po raz drugi ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Przemyskiej Biblioteki Publicznej. Powód? Żadna z dotychczasowych kandydatur nie dawała mu pewności, „że będzie to wybór najlepszy z możliwych”.
Do grudnia ubiegłego roku Przemyskiej Bibliotece Publicznej szefował Paweł Kozioł. Choma odwołał go ze stanowiska.
– Już w trakcie modernizacji nowej siedziby Przemyskiej Biblioteki Publicznej prezydent zapowiadał, że będzie to nie tylko zwykła zmiana budynków, ale całkowita zmiana sposobu działania i podejścia do czytelnika – tak decyzję wymienionego tłumaczył wówczas jego rzecznik prasowy Witold Wołczyk. – Nowoczesne rozwiązania, wyposażenie, odtworzona sala reprezentacyjna, która może spełniać wiele funkcji, sprzyjają dostępności i otwartości. Prezydent zdecydował, że opracowanie nowych kierunków działania, zarządzania instytucją i pozyskiwanie pieniędzy spoza budżetu trzeba powierzyć nowej, kreatywnej i zaangażowanej twórczo osobie – uzasadnił.Następca dotychczasowego szefa biblioteki miał zostać wyłoniony do końca lutego br. Oferty złożyło 6 osób: Alicja Chruścicka, Katarzyna Bednarz-Soja, Marta Pawłowska, Małgorzata Dachnowicz, Maciej Waltoś i Mariusz Olbromski. Do drugiego etapu przeszli: Bednarz-Soja, Dachnowicz i Olbromski. Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami i zamkniętej dyskusji na ich temat komisja w jawnym głosowaniu zarekomendowała pierwszą z wymienionych.
– Samorząd miasta Przemyśla jako organizator instytucji oczekuje, że biblioteka zmieni się w prężnie działającą instytucję kultury. Opracowanie nowych kierunków działania, właściwe zarządzanie instytucją i zasobami ludzkimi, pozyskiwanie środków pozabudżetowych wymaga od dyrektora instytucji dużej kreatywności, zaangażowania twórczego, posiadania cech dobrego menadżera, umiejącego sobie radzić w trudnych i nowych sytuacjach. Po przeanalizowaniu ofert i osobowości kandydatów, w tym również kandydata zarekomendowanego przez komisję konkursową, nie mam pewności, że będzie to wybór najlepszy z możliwych. Dlatego podjąłem decyzję o rozpisaniu nowej edycji konkursu. Wymagane kryteria zostaną zmienione w niewielkim stopniu, aby poszerzyć grono potencjalnych kandydatów – przekonuje.
Oferty o przystąpieniu do drugiego konkursu na szefa Przemyskiej Biblioteki Publicznej należy składać w Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Przemyślu do 2 kwietnia br.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.napewno oczekiwania spelnil by tylko jakis kolezka chomy, proste, poco normalna dyrekcje z normalnego konkursu , nie w przemyslu, szlak czlowieka trafia, na co te konkursy skoro chomik i tak wybierze tego kogo trzeba
kandydat powinien mieć 25-30 lat.. nie stare piedziuchy z kc.
Konkurs to zasłona dymna dla poplecznika pis Olbromskiego śniętego. Choma świetnie naśladuje praktyki PZPR - kandydat musi być swój. Podobnie w konkursie na stanowisko sekretarza miasta.
napewno oczekiwania spelnil by tylko jakis kolezka chomy, proste, poco normalna dyrekcje z normalnego konkursu , nie w przemyslu, szlak czlowieka trafia, na co te konkursy skoro chomik i tak wybierze tego kogo trzeba
kandydat powinien mieć 25-30 lat.. nie stare piedziuchy z kc.
Konkurs to zasłona dymna dla poplecznika pis Olbromskiego śniętego. Choma świetnie naśladuje praktyki PZPR - kandydat musi być swój. Podobnie w konkursie na stanowisko sekretarza miasta.