Na terenie Parku Miejskiego odbyła się dziś VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Meta i start znajdowały się na Zamku Kazimierzowskim. Biegacze startowali na dwóch dystansach: 1963 m i 6 km.
Krótsza odległość upamiętnia rok śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych – Józefa Franczaka ps. „Lalek”, który zginął walce zastrzelony podczas obławy w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami w dawnym woj. lubelskim 21 października 1963 roku.
W latach 1944-1956, według ciągle niepełnych danych, z rąk polskich i sowieckich komunistów zginęło prawie 9 tysięcy żołnierzy podziemia niepodległościowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A gdzie ta p..a Ruda zaKODziala od swieczek pod sadem,Konstytucji i budowania wiez.
A kiedy bieg Kaczym tropem skoro już jesteśmy w tych klimatach ?
A Ci co mordowali wyklętych siedzą w ciepełku i pobierają polskie emeryturki za wyrywanie paznokci , sadzanie dobytem na na nodze od stołka , przygniataniu szufladą genitaliów itd .
Zorganizuj jeszcze protest przeciwko zabraniu Ubekom i sbekom emerytur choc i tak nadal maja wyższą od mojej.
A gdzie ta p..a Ruda zaKODziala od swieczek pod sadem,Konstytucji i budowania wiez.
A kiedy bieg Kaczym tropem skoro już jesteśmy w tych klimatach ?
Jak zorganizujesz to będzie :)