Reklama

Bieg Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

01/03/2017 09:27

W jarosławskiej odsłonie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym uczestniczyło znacznie więcej osób niż przewidywała koordynująca go Fundacja Wolność i Demokracja. Wszystkie z 450 pakietów startowych zostały wykorzystane na długo przed startem.

Biegacze mieli do pokonania dystans liczący 1963 metry. Wystartowali spod pomnika mjra Władysława Koby obok klasztoru oo. Dominikanów. Trasa wiodła ulicami miasta na jarosławski Rynek. Nie chodziło o rywalizację. Sam udział w biegu był hołdem dla żołnierzy, którym przypisano miano wyklętych. Każdy uczestnik został nagrodzony pamiątkowym medalem. Na mecie czekała także tradycyjna grochówka, pokaz sprzętu wojskowego, a także występy solistek Miejskiego Ośrodka Kultury.

Bieg poprzedziło złożenie kwiatów pod tablicą przy ul. Sienkiewicza, poświęconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944-1956. Wcześniej uczestnicy wzięli udział w mszy św. w bazylice pw. Matki Bożej Bolesnej.

Reklama

Jarosław zaangażował się w organizację biegu po raz trzeci. Był jednym z 240 miast, w których odbył się bieg.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama