Na malowniczej, ale wymagającej trasie zmierzyli się uczestnicy I Birczańskiego Biegu „Po Zdrowie”, który odbył się w niedzielę, 19 czerwca. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach.
Start i meta biegu miały miejsce w samym centrum Rynku w Birczy. Dla najmłodszych przygotowano dystans 300 metrów, a dla młodzieży 1200 metrów. Wydawać by się mogło, że to krótkie odcinki, ale biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu w Birczy – bardzo wymagające. Nie inaczej było z biegiem głównym o długości 5 kilometrów. Był on bardzo malowniczy, ale ze względu na liczne zbiegi i podbiegi oraz naprzemiennie asfaltowe i terenowe podłoże, wymagał od uczestników prawdziwego hartu ducha[paywall]. Potwierdził to zwycięzca Damian Kic z Ujkowic. – Trasa była bardzo trudna, jednak wzniesienia są moją mocniejszą stroną i mimo bólu utrzymałem pierwsze miejsce – powiedział.
W kategorii kobiet najszybciej do mety dobiegła Katarzyna Winiarska z Przemyśla. – Muszę przyznać, że trasa była ciężka: dużo podbiegów i długich zbiegów, wymagała odpowiedniej techniki – mówiła. Jej zwycięstwo nie jest przypadkowe – pani Katarzyna biega sześć dni w tygodniu, pokonując łącznie średnio 80 km. Ostatnio jednak przygotowuje się do Supermaratonu Gór Stołowych, pokonuje więc nawet 120 km. A wspomniany supermaraton o długości 50 km odbędzie się już 25 czerwca.
Ze względu na trudność, padły propozycje, aby w przyszłości birczańskim zawodom nadać miano „górskiej piony”.
Najmłodszą uczestniczką imprezy była zaledwie 4-letnia Kaja Sochacka. W biegu open wystartował również jej tata, który zajął 4. miejsce. Rozegrano również konkurencję marszu nordic walking na dystansie 2,5 km, jednak przystąpiło do niej tylko dwie osoby: Dorota Jabłczyk-Pempuś i Kazimierz Mirek.
Organizatorem I Birczańskiego Biegu „Po Zdrowie” był Komitet Społeczny „Sportowy Duch” przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki oraz wójta i rady gminy Bircza. Komitet tworzą: Stanisław Chrobak, Lucjan Mielnikiewicz i Daniel Pankiewicz. – Jak sama nazwa biegu mówi, chodzi nam przede wszystkim o promowanie biegania, jako zdrowego trybu życia. Sportowa rywalizacja była mniej istotna – mówi S. Chrobak. Na zwycięzców czekały jednak dyplomy i medale, a dla najlepszych w kategorii open – również nagrody pieniężne w wysokości 50, 100 i 150 zł.
Chłopcy do lat 8 (0,3 km)
1. Marcin Winiarski, 2. Michał Banaś.
Dziewczęta do lat 8 (0,3 km)
1. Iga Wikarska, 2. Amelia Nachman, 3. Emilia Hreczka.
Dziewczęta do lat 16 (1,2 km)
1. Magdalena Pempuś, 2. Jolanta Błońska, 3. Daria Sokołowska.
Chłopcy do lat 16 (1,2 km)
1. Mateusz Szacki, 2. Remigiusz Pempuś, 3. Szymon Nachman.
Bieg Główny OPEN (5 km) – Mężczyźni
1. Damian Kic, 2. Michał Mielnikiewicz, 3. Krzysztof Wikarski.
Bieg Główny OPEN (5 km) – Kobiety
1. Katarzyna Winiarska, 2. Joanna Kądziołka, 3. Małgorzata Bocul.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a ten z "15" gdzie tak sadzi, na piwo ???
Takie imprezy są bardzo przydatne :) Jeśli by ktoś szukał informacji, gdzie odbywają się jakieś imprezy sportowe to polecam tą [url=http://4emotion.pl/]stronę[/url].
a ten z "15" gdzie tak sadzi, na piwo ???
Takie imprezy są bardzo przydatne :) Jeśli by ktoś szukał informacji, gdzie odbywają się jakieś imprezy sportowe to polecam tą [url=http://4emotion.pl/]stronę[/url].
http://4emotion.pl/