Reklama

Biesiada nad Morawskim Łęgiem wróciła po rocznej przerwie spowodowanej epidemią

06/10/2021 13:00

Koniec września w regionie obfitował w wydarzenia kulturalne. Jednym z nich była „Biesiada nad Morawskim Łęgiem”, która do kalendarza imprez gminy Jarosław wróciła po rocznej, spowodowanej epidemią przerwie.

Organizowana po raz siódmy „Biesiada nad Morawskim Łęgiem” to okazja do prezentacji tradycji kulinarnych Podkarpacia.

W tym roku motywem przewodnim były jesienne owoce – śliwki, jabłka, gruszki – a uczestnicy mieli przygotować[paywall] danie mieszczące się w haśle „ulubiona potrawa mojej babci”, a oprócz niej zaprezentować autentyczny przedmiot używany w dawnym gospodarstwie domowym.

Do konkursu zgłosiło się osiem zespołów złożonych z członków lokalnych kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń. Oczywiście uczestnicy przeglądu stanęli na wysokości zadania, a stoiska uginały się od kreatywnych, pięknie wyglądających i jeszcze lepiej smakujących potraw i wypieków nawiązujących do smaków dzieciństwa.

Po niełatwych obradach jury przyznało dwa pierwsze miejsca. Laur zwycięstwa wraz z nagrodą pieniężną oraz nagrodami rzeczowymi trafił do Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” w Morawsku oraz Stowarzyszenia Seniorów „Tradycja i Nowoczesność” z gminy Orły.

Dobra biesiada, obok jadła i napitku, nie może się obyć bez muzyki i tańców. Tych elementów nie zabrakło w Morawsku. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Zespół Pieśni Ludowej „Biesiada” z Tuczemp, nowo powstały Zespół „Morawianki” oraz gość specjalny – Kapela „Bachórzanie” z Bachórza.

Organizatorem wydarzenia byli: Centrum Kultury w Przemyślu, wójt gminy Jarosław przy współudziale Stowarzyszenia „Razem w przyszłość w Morawsku” .


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości