Reklama

BiOSG zorganizował zmowisko dla ukraińskich dzieci

20/01/2015 12:18

Z inicjatywy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zorganizowane zostało zimowisko dla 40 dzieci z rodzin funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej ze wschodniej Ukrainy.

9 stycznia przez przejście graniczne w Korczowej do Polski przyjechały dzieci ukraińskich pograniczników, którzy pełnią służbę w ogarniętej walkami wschodniej Ukrainie. Wśród nich było kilkoro dzieci, których ojcowie zginęli i kilkoro, których rodzice zostali ranni podczas walk w rejonie Doniecka, Mariupola i Zaporoża. Były też takie, które straciły domy. 

Uczestnicy zimowiska zostali zakwaterowani w hotelu Iskra w Rzeszowie. Wszelkich opłat związanych z ich pobytem dokonał Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy wsparciu Zarządu Głównego PC K. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program. Dzieci zobaczyły trasę podziemną w Rynku w Rzeszowie, port Lotniczy Rzeszów – Jasionka, studio telewizyjne TVP Rzeszów, brały udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na rzeszowskim Rynku, zwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Elektrownię Wodną w Solinie, a podczas wycieczki w Bieszczady miały zapewnione uczestnictwo w kuligu z Dwernika trasą bieszczadzką i ognisku z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy zimowiska mieli do dyspozycji autokar SG, ponadto funkcjonariusze BiOSG ogłosili składkę koleżeńską i za uzbierane pieniądze kupili dla dzieci obuwie sportowe oraz paczki upominkowe z owocami i słodyczami.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama