Z inicjatywy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zorganizowane zostało zimowisko dla 40 dzieci z rodzin funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej ze wschodniej Ukrainy.
9 stycznia przez przejście graniczne w Korczowej do Polski przyjechały dzieci ukraińskich pograniczników, którzy pełnią służbę w ogarniętej walkami wschodniej Ukrainie. Wśród nich było kilkoro dzieci, których ojcowie zginęli i kilkoro, których rodzice zostali ranni podczas walk w rejonie Doniecka, Mariupola i Zaporoża. Były też takie, które straciły domy.
Uczestnicy zimowiska zostali zakwaterowani w hotelu Iskra w Rzeszowie. Wszelkich opłat związanych z ich pobytem dokonał Podkarpacki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy wsparciu Zarządu Głównego PC K. Organizatorzy zadbali o atrakcyjny program. Dzieci zobaczyły trasę podziemną w Rynku w Rzeszowie, port Lotniczy Rzeszów – Jasionka, studio telewizyjne TVP Rzeszów, brały udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na rzeszowskim Rynku, zwiedziły Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Elektrownię Wodną w Solinie, a podczas wycieczki w Bieszczady miały zapewnione uczestnictwo w kuligu z Dwernika trasą bieszczadzką i ognisku z pieczeniem kiełbasek. Uczestnicy zimowiska mieli do dyspozycji autokar SG, ponadto funkcjonariusze BiOSG ogłosili składkę koleżeńską i za uzbierane pieniądze kupili dla dzieci obuwie sportowe oraz paczki upominkowe z owocami i słodyczami.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze