W ostatnich dniach marca w Birczy dokonano odbioru końcowego robót związanych z budową placu zabaw przy tutejszej szkole podstawowej. Miejsce sprzyja beztroskiej zabawie na świeżym powietrzu, ale też integracji lokalnych mieszkańców.
Inwestycja była możliwa dzięki pozyskaniu środków z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 i pochłonęła blisko 70 tys. zł. Od teraz najmłodsi mieszkańcy Birczy mogą korzystać z nowych huśtawek czy zjeżdżalni. Wszystkie urządzenia na placu zabaw zostały zamontowane na bezpiecznej nawierzchni, sprawiającej, że ewentualny upadek malucha nie będzie niósł za sobą dotkliwych skutków.
W otoczeniu placu zabaw pojawiły się też[paywall] nowe ławki, które z pewnością docenią opiekunowie najmłodszych, ale i też same dzieci.
Kolorowy obiekt sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu i z pewnością będzie dobrze służył uczniom, ale też i całej społeczności, przyczyniając się do integracji mieszkańców.
Gminni urzędnicy proszą jednak, by z nowych urządzeń korzystać w sposób dla nich przeznaczony, szanując mienie, które ma służyć dzieciom i rodzicom. Oczywiście na placu pojawił się także regulamin przypominający zasady bezpiecznego korzystania z tego miejsca oraz monitoring.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze