Reklama

Błyskawiczni w szachach

30/10/2015 18:21

73 zawodników z Podkarpacia wzieło udział w szachowych rozgrywkach. 15 błyskawicznych partii pozwoliło na wyłonienie zwycięzcy.

18 października w hali sportowej przy ul. Misiągiewicza w Przeworsku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych w kategorii open. Rozegrano 15 partii systemem szwajcarskim. Spośród 73 zawodników najlepszym szachistą okazał się Kamil Gierulski z Rzeszowa. Drugie miejsce zajął Damian Lewtak z Czarnej, zaś trzecie Daniel Kopczyk ze Starej Wsi. Najlepsza spośród sześciu kobiet była Anna Winter z Krosna. Wśród uczestników byli nawet uczniowie szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z dużo starszymi od siebie zawodnikami. Patronat nad mistrzostwami sprawował przewodniczący rady miasta Przeworska Tomasz Kojder, który jako wielki pasjonat tej biało-czarnej dyscypliny również stanął do walki. Zajął 21. miejsce. Sędzią głównym mistrzostw był Marian Bysiewicz.

Organizatorami sportowego wydarzenia byli: Podkarpacki Związek Szachowy w Rzeszowie, MOSiR Przeworsk oraz Klub Szachowy Gambit Przeworsk. 

Reklama


fot.Barbara Chmura
Laureaci Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w Szachach Błyskawicznych razem z przewodniczącym rady miasta Przeworska Tomaszem Kojderem (pierwszy z prawej) i sędzią głównym Marianem Bysiewiczem (pierwszy z lewej).


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama