Na stronie internetowej przychodni Optima lekarz Włodzimierz Bodnar zaapelował do lekarzy z całej Polski o otwarcie przychodni i powrót do leczenia stacjonarnego. Przemyski pulmonolog i pediatra apel uzasadnia faktem zaszczepienia się lekarzy.
Z podanych przez niego wyliczeń wynika, że 90 procent medyków się zaszczepiło. Tym samym przesłanka epidemiologiczna uzasadniająca teleporady – jego zdaniem – straciła ważność. Same teleporady uważa za zastępnik, który z perspektywy chorego nie ma żadnej wartości. Przedłużanie formy relacji opartej na zestawieniu: lekarz – telefon – pacjent zadaniem Bodnara rozmija się z zasadą skutecznego, szybkiego, prawidłowego diagnozowania choroby. W swoim apelu pyta koleżanki i kolegów po fachu między innymi: „Pytam, gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami? Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek izba lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Czy aby na pewno izba lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów, mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy, ale chyba się myliłem?”Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Szanowny Panie Naczelny, chciałam Panu zwrócić uwagę, że przychodnie poz są nieprzerwanie otwarte od początku trwania pandemii, cały czas pacjenci, którzy wymagają zbadania są badani, są też leczeni i kierowani do specjalistów i szpitala. A a propos leczenia covid, celowanego na razie nie ma, apele do Pana Prezydenta niczego nie dadzą, wszak nie jest on od tworzenia nowych terapii bo nie w tej dziedzinie był kształcony.Serdecznie Pana pozdrawiam i proszę o więcej obiektywizmu!
Przychodnie otwarte ???. Za każdym razem przez rok miałam teleporade. Oczywiście za dwa lub trzy dni
Nie wymagajmy za wiele od Dudy. Dajmy mu spokojnie zakończyć sezon narciarski.
Ja też miałem teleporadę ale jak bolał mnie brzuch to byłem w przychodni i lekarz mnie zbadał
Szanowny Panie Naczelny, chciałam Panu zwrócić uwagę, że przychodnie poz są nieprzerwanie otwarte od początku trwania pandemii, cały czas pacjenci, którzy wymagają zbadania są badani, są też leczeni i kierowani do specjalistów i szpitala. A a propos leczenia covid, celowanego na razie nie ma, apele do Pana Prezydenta niczego nie dadzą, wszak nie jest on od tworzenia nowych terapii bo nie w tej dziedzinie był kształcony.Serdecznie Pana pozdrawiam i proszę o więcej obiektywizmu!
Przychodnie otwarte ???. Za każdym razem przez rok miałam teleporade. Oczywiście za dwa lub trzy dni
Nie wymagajmy za wiele od Dudy. Dajmy mu spokojnie zakończyć sezon narciarski.