– Dlaczego nadal są organizowane działania, które bezpośrednio szkodzą całemu społeczeństwu? Ogłasza się pandemię, której się, niestety, nie leczy – zamykając na pierwszym etapie choroby wszystkie przychodnie, ograniczając pacjentowi prawidłowe leczenie. A właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować – uważa przemyski pediatra, specjalista chorób płuc, lek. med. Włodzimierz Bodnar.
O lek. med. Włodzimierzu Bodnarze napisano już wiele artykułów. To on – jako pierwszy w Polsce – stwierdził na podstawie własnych doświadczeń, że COVID-19 można wyleczyć amantadyną. Wzbudzało i wciąż wzbudza to wiele kontrowersji. Ale przemyski specjalista chorób płuc, szef Przychodni „Optima”, nie ustaje w drążeniu tematu. Niedawno opracował schemat leczenia COVID-19 amantadyną, a także zainicjował akcję szkolenia chętnych lekarzy w tym kierunku[paywall].
Kilka dni temu, m.in. w stronie internetowej „Optimy”, wystosował specjalny apel do wszystkich lekarzy w Polsce. Zwrócił się w nim m.in. o otwarcie przychodni i wreszcie solidne leczenie pacjentów.
„(...) Według statystyk zaszczepionych zostało ponad 90 procent lekarzy, którzy wyrazili chęć zaszczepienia się przeciw wirusowi SARS-CoV-2. Można zatem uznać, że są zabezpieczeni przed infekcją, gdyż wymagany okres narastania odporności już minął. Nie powinno więc być przeszkód przed otwarciem lekarzy na pacjentów. Tak jednak się nie stało.
Należy położyć kres tej bezsensownej sytuacji, wynikającej ze sztucznie podtrzymywanej pandemii, która prowadzi w dalszym ciągu do tak licznych zgonów i cierpień ludzkich (...). Właśnie leczenie choroby COVID-19 na pierwszym etapie jest najbardziej efektywne, można ją bardzo szybko wyhamować. Nie doprowadza się do powikłań i ciężkiego stanu pacjenta. A najnowszą rekomendacją z 2 lutego 2021 r. tzw. ekspertów przy premierze RP jest nadal leczenie w domu, bez badania, bez podawania żadnych leków. Leki są nierekomendowane na tym etapie! (...)” – napisał m.in.
– Niestety, pacjent chory na COVID-19 bardzo często jest pozostawiony samemu sobie, bez jakiejkolwiek pomocy lekarskiej, licząc na ewentualną teleporadę. Zabieg, który często nic nie wnosi, gdyż pacjenta nie da się zbadać przez słuchawkę telefonu. Pacjent czeka w wielkim niepokoju, chory, do czasu aż jego stan zacznie się pogarszać. Jeśli jego stan zdrowia zaczyna być bardzo ciężki, wtedy zabiera go karetka do szpitala z licznymi powikłaniami, które często prowadzą do jego inwalidztwa lub śmierci. Apeluję jeszcze raz do lekarzy: otwórzcie się, zacznijcie leczyć chorobę, którą doskonale leczy się amantadyną w kompozycji z innymi lekami w razie powikłań! – stwierdził W. Bodnar.
W swoim wywodzie zadaje szereg pytań innym lekarzom w imieniu pacjentów: „Pytam, gdzie mają pójść? Do kogo? A gdybyście to Wy byli pacjentami? Wasi bliscy byli chorzy i nikt by Was nie chciał leczyć i przyjmować? Czy to jest etyczne? Czy jakakolwiek izba lekarska uważa, że to ja, badając pacjentów osobiście, postępuję niezgodnie z prawem? Czy aby na pewno izba lekarska stoi obecnie na straży etyki lekarskiej? Etyczne jest badać na telefon? Etyczne jest oczekiwanie na pogorszenie stanu zdrowia pacjenta? Być zamkniętym na pacjentów, mimo bycia zaszczepionym? Czy wielu z Was woli nie widzieć, co przeżywają pacjenci? Myślałem, że to Izba Lekarska stoi w obronie lekarzy, ale chyba się myliłem?”
– Uważam, że decyzja Ministerstwa Zdrowia o przyjmowaniu lekarzy spoza Unii Europejskiej bez konieczności nostryfikacji jest idealnie trafiona politycznie. Mimo negatywnej opinii izby lekarskiej. Tę zawsze można uchylić i przyjąć takich lekarzy do pracy. To pokazuje, jakie miejsce ma izba lekarska, jak z nią liczy się Ministerstwo Zdrowia i eksperci doradzający, w których słowa wielu tak wierzy i traktuje jako wyrocznię. Lekarze z izby lekarskiej nie mają nic do powiedzenia i długo nie będą mieć. Apeluję do lekarzy: otwórzcie przychodnie w formie protestu, zacznijcie leczyć! – stanowczo powiedział W. Bodnar.
Zdaniem W. Bodnara budowanie tzw. szpitali narodowych to szczyt zarządzania Ministerstwa Zdrowia. Szpitale owe świecą pustkami, zaś oddziały COVID-owe są zamykane, bo nie ma w nich pacjentów. – I to nie wynika wcale z braku chorych, bo liczba zgonów znacząco się nie zmieniła w stosunku do ostatnich miesięcy. Nadal jest bardzo wysoka. Większość obecnie nawet nie robi testów, bo zostaną zamknięci na kwarantannie. Wolą się leczyć samemu, nie mają zaufania do leczenia szpitalnego. Chorzy doskonale wiedzą, że w szpitalu brak jest leczenia przyczynowego. Do tej pory nie stosuje się choćby jednego skutecznego leku przyczynowego na wirusa. Szpital nie gwarantuje pacjentom wyleczenia, dlatego będą się sami dalej leczyć w domach, a do szpitala trafiać w stanie bardzo ciężkim. Bo finalnie i tak chyba bez różnicy gdzie umierają? – stwierdził przemyski pulmonolog.
W jego opinii to wszystko jest polityką. Kompletnie nic nie zostało wypracowane po roku panoszenia się pandemii COVID-19. Oprócz jednego: całkowitego załamania we wszystkich działach leczniczych, kardiologii, onkologii i wielu innych. – W służbie zdrowia panuje kompletny chaos. Zaprojektowany przez ludzi zupełnie nieprzygotowanych do zarządzania kryzysowego i opierających się na pseudodoradcach. Obecnie zakazuje się sprzedaży jedynego leku – chlorowodorku amantadyny, który jest bezpośrednio skuteczny w leczeniu choroby COVID-19, który w niektórych krajach Unii Europejskiej jest bez recepty! Prywatne hurtownie nie mogą zamówić większej ilości leku, ponieważ ministerstwo nie daje na to zgody, z góry określa limit zamówionego leku. W mediach straszy się toksycznością amantadyny. A jeszcze w 2009 roku, podczas poprzedniej pandemii, była zalecana nawet u dzieci czy kobiet w ciąży przez profesora Horbana! Tego samego, który teraz straszy ludzi toksycznością. To jest kompromitacja Ministerstwa Zdrowia i okłamywanie ludzi. Ludzi, którzy nie powinni umrzeć. Czas najwyższy podjąć radykalne decyzje, aby ukrócić bezprawie raz na zawsze. Odsunąć od stanowisk ludzi skorumpowanych, z konfliktem interesów i zależnych od korporacji – dodał W. Bodnar.
Na koniec zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o pomoc w tej sprawie. Stwierdził, że właśnie przyszedł czas na realizację jego powiedzenia: „Będę się wsłuchiwał w głos ludzi”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jedyny lekarz , który się nie zabarykadował przed chorymi .Dziękujemy Panie dr.
Zgadam się z panem doktorem żyjemy teraz w takim czasie że ludzie boją się chorować psychoza strach przed zarażeniem covid
Znowu artykuł sponsorowany? Żyjecie już tylko z wpłat Bodnara?
Serio? Proszę najpierw pomyśleć i przeanalizować sytuację a później dodawać tak zbędne komenrarze
Leczenie na telefon do niczego prowadzi.
Szanowna redakcjo, inne przychodnie również badają, diagnozują i leczą swoich pacjentów. Przestańcie robić PR Optimie gdzie większość personelu chorowała na covid, ciekawe ile osób zaraziło się czekając do lekarza w poczekalni. A zapomniałem tam mają świetne lekarstwo tylko dlaczego pacjenci nim leczeni trafiają gremialnie z różnych powodów do szpitala.O! Zapewne wyleje się zaraz na mnie fala komentarzy o charakterze pomyj od wyznawców..Trzymajcie się w zdrowiu!
Lekarze zaszczepieni już drugą dawką i nadal siedzą w zamkniętych przychodniach jak lordy nie wiadomo na co czekają,żeby otrzymać kod na leki trzeba cały dzień dzwonić żeby ktoś łaskawie odebrał!!!masakra co się dzieje , kontaktu z lekarzem pacjent nie na żadnego jeśli chodzi o badanie pomijając przychodnię Optima bo ta jest otwarta,kiedy w końcu pozostałe się otworzą!!!!
A szanowna pani z jakiej przychodni? A może ze szpitala z oddziału zakaźnego, skoro ma pani takie informacje?
''Ogłasza się pandemie, której się, niestety, nie leczy''Oj panie doktorze, ''leczy'','' leczy'' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!114 LEKARZY Z BYTOMIA NIE PRZYSZŁO DO PRACY WCZEŚNIEJ OTRZYMALI SZCZEPIONKĘ - TARNOGORSKI.INFOSPECIALISTA OD BRONI BIOLOGICZNEJ SZCEPIONKI NA KORONAWIERUSA TO NIEBEZPIECZNA BROŃ - ODKRYWAMYZAKRYTE.COM58 OSÓB UMIERA PO SZCZEPIONCE? POLICJANCI ZAPŁACĄ ODSZKODOWANIA? - WOLNEMEDIA.NETPROSZĘ TO OGLĄDAĆ PRZERAZAJĄCE UKRYWANE INFORMACJE O SZCZEPIONCE MRNA - BITCHUTE.COMCZY SZCZEPIENIA POWODUJĄ EPIDEMIĘ? - BIBULA.COMPODALI MU SZCZEPIONKĘ NA COVID-19 DRAMATYCZNE WIEŚCI - o2.PLKOLEJNE ZGONY PO PREPARACIE NA COVID - 19 - WOLNEMEDIA.NET12 CZY 46?! ILE OSÓB JUŻ ZMARŁO W POLSCE PO SZCZEPIENIU COVID-19 - ODKRYWAMYZAKRYTE.COMSZPITAL WSTRZYMUJE PRZECIW COVID-19 POJAWIŁY SIĘ NIEPOŻĄDANE SKUTKI - DORZECZY.PLJUŻ PONAD 3 TYS OSÓB W USA MA CIĘŻKIE POWIKŁANIA PO SZCZEPIONCE NA COVID-19 - NCZAS.COMWIELKA BRYTANIA: AŻ 244 OSOBY ZMARŁY WKRÓTCE PO PRZYJĘCIU SZCZEPIONKI NA COVID-19 - PCH24.PLSZCZEPIONKA MOŻE ZABIĆ WIĘCEJ OSÓB NIŻ SAMA CHOROBA! - WOLNEMEDIA.NET
Mała poprawka:114 NAUCZYCIELI Z BYTOMIA NIE PRZYSZŁO DO PRACY WCZEŚNIEJ OTRZYMALI SZCZEPIONKĘ - TARNOGORSKI.INFO
Tak jak i siedzenie 5 godzin w poczekalni....
Przychodnie są czynne non-stop. Wyłączone są tylko poczekalnie, gdzie te same osoby przesiadywały godzinami, a naprawdę chorzy dostać się do lekarza nie mogli.....
Może nie jedyny, ale jeden z nielicznych. A jak tam schody odśnieżone ;)
Ja tam zawsze mogę się dodzwonić do swojej przychodni i spokojnie porozmawiać z lekarzem, nie muszę siedzieć na poczekalni razem z tymi, którzy na mnie kaszlą
<a href="https://www.google.com/"> Test </a>[url = https: //www.google.com/] Test [/ url]https://www.google.com/
Do Kjj Tak , Matka natura i Ojciec słońce w końcu odśnieżyły Przemyśl .Ale ktoś ma beknąć za nieodśnieżanie miasta .
Tylko że pan dr Bodnar nie leczy na NFZ tylko prywatnie 150 zł nie każdego stać taka babcia ma 1000 zł emerytury i co dwa razy do pana doktora plus leki i po pieniądzach .Po co składki było płacić i harować całe życie .Prywatne lekarze przyjmują normalnie covid boi się pieniędzy .Jak jest taki honorowy to niech przyjmuje wszystkich .Przecież składał przysięgę Hipokratesa .Teraz lekarze nie są od leczenia tylko od zarabiania pieniędzy .
Pan Bodnar nie jest czasem szefem przychodni? Otworzył ją już? A może powie ile lekarze dostają za teleporady?
John Fleck mendapatkan kartu tandang tanpa kartu meskipun tampak mencap di wajah Giovani Lo Celso akhir pekan lalu menyimpulkan petualangan taruhan saya. Salah satu tendangan paling percaya diri saya di akhir pekan adalah salah satu Fleck atau Ollie Norwood - yang bermain lebih banyak di bawah Paul Heckingbottom - untuk menerima kartu melawan Tottenham. nobartv.com , nobartv.my.id , novartv.world , yallatv.my.id , nobartv.fun , nobartv.link , nobartv yolasite.com , nobartv home.blog , nobartv weebly.com Saya kembali untuk mengganti kerugian itu, dengan cara yang bertanggung jawab tentu saja, dengan mengikuti Fleck lagi akhir pekan ini pada 100/30 yang menarik untuk mendapatkan kartu Skysports . Dua pelanggaran terhadap Spurs membuatnya melakukan 13 pelanggaran dalam enam pertandingan terakhirnya. Kecenderungannya untuk melakukan sepak terjang atau tantangan sinis akan ikut bermain melawan orang-orang seperti Wilfried Zaha dan Eberechi Eze. Sudut itu seharusnya memberikan sedikit kegembiraan tentang apa yang bisa menjadi jam tangan yang tangguh.
Jedyny lekarz , który się nie zabarykadował przed chorymi .Dziękujemy Panie dr.
Zgadam się z panem doktorem żyjemy teraz w takim czasie że ludzie boją się chorować psychoza strach przed zarażeniem covid
Znowu artykuł sponsorowany? Żyjecie już tylko z wpłat Bodnara?