Dzięki uprzejmości szefa „Villi Bolestraszyce” Wiesława Kieryka (który udostępnił lokal nieodpłatnie), odbyła się 2. Gala „Szlachetnej Paczki”. Była to znakomita okazja, aby podziękować wszystkim, bez których zaangażowania akcja w Przemyślu nie miałaby szansy się odbyć.
Podczas imprezy podziękowania odebrali zarówno darczyńcy, jak i 26 wolontariuszy, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie. Dzięki ich poświęceniu i trudowi udało się pomóc 62 rodzinom z Przemyśla i okolic.
Pod koniec ub.r. finał „Szlachetnej Paczki” odbył się po raz 17. W całym kraju ponad 11 tysięcy wolontariuszy odwiedziło ponad 33 tysiące potrzebujących rodzin. Ta inicjatywa to oryginalny polski pomysł i zarazem unikalny w skali świata system pomocy na tak dużą skalę[paywall]. Dzięki zaangażowaniu tysięcy wolontariuszy rodziny, które znajdują się w niezawinionej biedzie, połączone zostają z darczyńcami, którzy mogą i chcą im pomóc. Wolontariusze najpierw spotykają się z potrzebującymi wsparcia rodzinami, poznają ich historie i określają, jaka pomoc da im szansę na trwałe wyjście z trudnej sytuacji i będzie dla nich impulsem do zmiany.
– W pierwszym etapie przygotowań do projektu dołączyło 25 wolontariuszy. Dzięki tak licznej grupie udało się dotrzeć z pomocą do znacznie większej liczby rodzin. Kolejnym było poszukiwanie darczyńców. To budujące, że tak mnóstwo osób, instytucji, przedsiębiorców pozytywnie zareagowało na potrzeby zgłoszonych rodzin. Paczki przez nich przygotowane miały różną wartość materialną. Wspólnym mianownikiem była chęć niesienia pomocy ludziom w potrzebie – powiedział wówczas Bartosz Wardęga, lider „Szlachetnej Paczki” w Przemyślu.
„Szlachetna Paczka” dotarła do Przemyśla prawie 10 lat temu, za sprawą Izy i Łukasza Domszy. – Nie da się nie pokochać człowieka, jeżeli do końca, ze zrozumieniem, wysłucha się historii jego życia. Jedno słowo, które wiąże te wszystkie historie rodzin, jakie usłyszeli wolontariusze, to bohaterstwo. Bohaterowie są wśród nas, siedzą też tutaj, na tej sali – stwierdził podczas gali B. Wardęga.
– Wolontariusze oraz darczyńcy to osoby, które zauważają problemy i reagują na nie. Poświęcając swój czas, energię, wkładając trud, niosą pomoc innym ludziom. Tym drugim wręczyliśmy drobne upominki, wykonane przez nas własnoręcznie w Pracowni Ceramicznej „Zapiecek”. Nie mogło oczywiście zabraknąć słodkiej niespodzianki, czyli tortu dla wszystkich obecnych – dodała jedna z wolontariuszek Elżbieta Dobrowolska z UM w Przemyślu.
Podczas gali, w której uczestniczył m.in. prezydent miasta Robert Choma, wystąpili uczniowie z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu, których opiekunem jest Wiesław Semków.
Darczyńcy:
prezydent Przemyśla Robert Choma, poseł na Sejm RP Wojciech Bakun, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Przemyślu, Zespół Szkół Usługowo- Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu wraz z Anną Gendek-Soból oraz Ewą Dudą, Straż Miejska w Przemyślu, Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego SA, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej sp. z o.o., Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Przemyślu, Komenda Miejska Policji w Przemyślu, Gimnazjum nr 5 w Przemyślu, Zakład Karny w Medyce, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przemyślu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Przemyślu, fundacja Jerzyk, Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu sp. z o.o., Eurobus (Mariusz Franków), salon fryzjerski Studio Effect (Wioletta i Artur Wagnerowie), Greinplast Przemyśl, Szkoła Podstawowa w Krównikach, Nadleśnictwo Krasiczyn.
***
Podziękowania dla: dyrektor SP w Olszanach Barbary Nawojskiej-Synus, dyrektora SP w Stubnie Daniela Zielenkiewicza, firmy Transbet Przemyśl, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Wychowawczego w Orłach Renaty Pelc, prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu Bogusławy Pieczyńskiej, Wiesława Cząstki, Danuty Wardęgi i Grażyny Pasek – FHU Grazex.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze