Bójka z użyciem noża na Mickiewicza

07/11/2018 20:00

Dwóch uczestników zajścia trafiło do szpitala w stanie zagrażającym życiu. Uczestnicy bójki to fani dwóch przemyskich klubów.

W bójce brały udział 3 osoby: 27-letni Michał B. i dwóch 21-latków: Sebastian M. i Mateusz J. Najpierw bili rękami i nogami, co – zdaniem prokuratury – już stanowiło narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Wyciągnął nóż sprężynowy

W pewnym momencie [paywall]Michał B. wyciągnął nóż sprężynowy i ciężko ranił dwóch pozostałych uczestników zajścia. Jednego z nich uderzył nożem w okolice brzucha. – Spowodował tym obrażenia w postaci rany kłutej z uszkodzeniem śledziony, co skutkowało ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i realnie zagrażało jego życiu – informuje Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Drugiemu 21-latkowi zadał co najmniej 3 uderzenia w okolice szyi i 2 uderzenia w okolice klatki piersiowej, czym spowodował pourazową odmę opłucnową lewostronną, co również stanowiło zagrożenie życia.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Przemyślu. Michał B. został zatrzymany i usłyszał zarzut udziału w bójce z użyciem noża i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu od 3 miesięcy do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Kto kogo zaatakował?

– Podejrzany został przesłuchany, przyznał się, ale według niego to on został sprowokowany i tylko się bronił. Twierdził, że bójka wywiązała się, gdy powiedział, że kiedyś był kibicem Czuwaju – mówi prokurator M. Pętkowska.

Odmienne wyjaśnienia złożyli poszkodowani (kibice Polonii), którzy twierdzą, że to oni zostali zaatakowani.

Do bójki doszło w nocy z 10 na 11 października na ul. Mickiewicza, w przesmyku łączącym tę ulicę z ul. Dworskiego. Ze względu na dobro postępowania nie opisywaliśmy tego zdarzenia wcześniej.

Z kolei 11 października wieczorem na ul. 3 Maja zaatakowany został stojący na światłach opel. I choć oficjalnie nikt tego nie potwierdza, mówi się, że były to kibolskie porachunki. W aucie zaatakowanego miała się znajdować czapka z barwami Polonii Przemyśl. Prokuratura na razie nie łączy tych dwóch zdarzeń ze sobą.
bor

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/02/2025 09:51

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soia - niezalogowany 2018-11-07 20:10:48

    WEGETARIANIE MNIEJ AGRESYWNI NIŻ MIĘSOŻERCY? - POLKI.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wtf - niezalogowany 2018-11-07 20:43:04

    jakim trzeba być pojebem żeby bić sie o klub z ligi buraczanej? Tam przecież nikt nie potrafi grać w piłkę a te pajace jeżdżą za nimi jak mohery za rydzykiem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vales - niezalogowany 2018-11-07 20:43:04

    zlikwidować jeden klub jak mają w jednym mieście rywalizować od nienawiści aż po nawet zabójstwa (patologia)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki