Reklama

Boże Ciało w Przemyślu [ZDJĘCIA]


Tradycyjną mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala oraz procesją do czterech ołtarzy – tak w Przemyślu tysiące wiernych świętowało Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.


W br. było inaczej niż w zeszłym roku, bo została zmieniona kolejność. Wówczas wierni wędrowali w procesji eucharystycznej od Bazyliki Archikatedralnej do Salezjanów.

Tym razem uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Józefa – Salezjanie od eucharystii, której przewodniczył metropolita przemyski abp A. Szal. Następnie wierni przeszli w procesji ulicami miasta do czterech ołtarzy. Pierwszy przy kościele Świętej Trójcy, drugi – u stóp kościoła oo. franciszkanów, trzeci – przy Katedrze Greckokatolickiej, by finalnie dojść do tego, umiejscowionej przy Bazylice Archikatedralnej.

Reklama

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a w niektórych innych krajach w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/06/2025 13:48
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości