Tradycyjną mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem metropolity przemyskiego arcybiskupa Adama Szala oraz procesją do czterech ołtarzy – tak w Przemyślu tysiące wiernych świętowało Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
W br. było inaczej niż w zeszłym roku, bo została zmieniona kolejność. Wówczas wierni wędrowali w procesji eucharystycznej od Bazyliki Archikatedralnej do Salezjanów.
Tym razem uroczystość rozpoczęła się w kościele pw. św. Józefa – Salezjanie od eucharystii, której przewodniczył metropolita przemyski abp A. Szal. Następnie wierni przeszli w procesji ulicami miasta do czterech ołtarzy. Pierwszy przy kościele Świętej Trójcy, drugi – u stóp kościoła oo. franciszkanów, trzeci – przy Katedrze Greckokatolickiej, by finalnie dojść do tego, umiejscowionej przy Bazylice Archikatedralnej.
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bożym Ciałem to uroczystość liturgiczna w Kościele katolickim dla uczczenia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, obchodzona jest w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego, a w niektórych innych krajach w niedzielę po uroczystości Trójcy Świętej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze