Reklama

Brak szacunku, ignorancja, a może niefrasobliwość?

30/03/2016 07:24

– O tym, że parkowanie w miejscu dla inwalidów grozi mandatem, wiedzą chyba wszyscy. Niestety wciąż nie brakuje ignorantów, którzy za nic mają przepisy. Niedawno zdarzyło mi się uchylić okno samochodu i zwrócić parkującemu przed marketem kierowcy uwagę, że zajmuje miejsce dla niepełnosprawnych. Myślałem, że nie zauważył oznakowania, a moja wypowiedź wynikała głównie z życzliwości.

Liczyłem, że na moją kwestię w stylu: „to sporo kosztuje” szybko odjedzie, tymczasem spotkałem się tylko ze wzruszeniem ramion i pogardliwym spojrzeniem. Rozumiem, że mamy w mieście mało komfortową sytuację, jeśli chodzi o parkowanie. Ciasne uliczki i wszechobecne parkomaty nie są przestrzenią przyjazną zmotoryzowanym. Do tego dochodzi ciągły deficyt miejsc parkingowych. Jednak stawianie auta w miejscu dla inwalidy to zwykły brak szacunku dla drugiego człowieka.
Czytelnik
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama