Ponad 51 mln zł mają wynieść dochody, a ponad 53 mln zł wydatki powiatu przemyskiego w 2021 r. Z zadań inwestycyjnych najwięcej zaplanowano na drogi. Modernizacji doczeka się także budynek starostwa.
Deficyt w wysokości przeszło 1,92 mln zł zostanie pokryty nadwyżką z lat ubiegłych (1 mln) oraz niewykorzystanymi w 2020 r. środkami z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (921 tys.).
Na drogi powiatowe zaplanowano[paywall] 8,55 mln zł. Najwięcej – 1,1 mln zł – ma kosztować przebudowa mostu w Żurawicy. Na niewiele mniejszą kwotę oszacowano budowę łącznika do drogi wojewódzkiej nr 884 wraz z przebudową drogi powiatowej w Krzywczy. Łącznie ma ona pochłonąć 1,05 mln zł, z czego ponad 920 tys. zł to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z kolei 727 tys. zł ma kosztować budowa chodnika w Sierakoścach.
Co jeszcze zaplanowano? Budowę ścieżki pieszo-rowerowej między miejscowościami Torki – Leszno, Nakło, budowę chodnika w Torkach, Siedliskach oraz na odcinku Dybawka – Tarnawce. Przebudowy doczeka się też droga powiatowa prowadząca do granicy państwa w Medyce.
Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych mają też przygotować dokumentację projektową dla kilku kolejnych inwestycji, m.in. zabezpieczenia osuwisk w Posadzie Rybotyckiej i Babicach oraz przebudowy drogi Nienadowa – Bircza.
Ponad milion złotych ma pochłonąć modernizacja budynku starostwa przy pl. Dominikańskim. W planie jest dostosowanie go do wymagań ochrony przeciwpożarowej, modernizacja sal konferencyjnych, przebudowa pomieszczeń na parterze oraz zmiana konstrukcji pokrycia dachu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Do dróg nic nie mam, natomiast starostwo mogłoby się zastanowić na d budową nowego budynku z dużym placem parkingowym do którego bez ograniczeń mogliby dojechać interesanci.Ten stary czerep jest remontowany od lat,pieniędzy jak podejrzewam wsadzono w niego multum a i tak nigdy nie będzie funkcjonalnym,oszczędnym budynkiem. Starostwo powiatowe z samej nazwy jest dla powiatu nie musi być w centrum miasta,gdzie nie ma jak dojechać a i z dojściem nie najlepiej.Starostwo nie jest dla mieszkańców miasta lecz powiatu.
Zapomnieli PKS Jarosław – 10 mln zł. PKS Przemyśl – 0 zł
Trzeba ruszyc z pieniedzmi w swiat.Z siedzenia za biurkiem nic nie przyjdzie.
Przemyski PKS to jakiś kurnik połączony z szaletem . Dobry był 100 lat temu .
Do dróg nic nie mam, natomiast starostwo mogłoby się zastanowić na d budową nowego budynku z dużym placem parkingowym do którego bez ograniczeń mogliby dojechać interesanci.Ten stary czerep jest remontowany od lat,pieniędzy jak podejrzewam wsadzono w niego multum a i tak nigdy nie będzie funkcjonalnym,oszczędnym budynkiem. Starostwo powiatowe z samej nazwy jest dla powiatu nie musi być w centrum miasta,gdzie nie ma jak dojechać a i z dojściem nie najlepiej.Starostwo nie jest dla mieszkańców miasta lecz powiatu.
Zapomnieli PKS Jarosław – 10 mln zł. PKS Przemyśl – 0 zł
Dobre władze, dobre decyzje. Popieramy!