Reklama

„Bunkier” na stoku nie do poznania. Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl otwarte! [ZDJĘCIA]

Stał w stanie surowym, obskurny, przypominający „bunkier”, grubo ponad 10 lat. Jakże inaczej wygląda dzisiaj. Wszystko dzięki kasie z tzw. funduszy norweskich i projektowi „Razem zmieniamy Przemyśl”. 19 września br., w samo południe, doszło do oficjalnego otwarcia Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl, na które obskurny pawilon tuż obok stoku narciarskiego na Zniesieniu został zagospodarowany.

Głównym wykonawcą prac była krakowska spółka „Texom”. Roboty trwały niemal półtora roku. Łączny koszt inwestycji to ok. 12 mln zł, czego miasto dołożyło ok. 370 tys. zł. Obiekt ma dwie kondygnacje nadziemne i funkcjonalnie połączony jest ze ścianą oporową powyżej ul. Pasteura. Kondygnacja dolna znajduje się na poziomie parkingu, zaś górna dostępna jest z poziomu trasy narciarskiej. Na tym poziomie znajdą się: główne wejście, recepcja, szatnia, sanitariaty i pomieszczenia techniczne (magazynowe oraz porządkowe). Stamtąd można przejść do kolejnych multimedialnych sal ekspozycyjnych. Winda (także dla osób niepełnosprawnych) i schody prowadzą na I piętro. Tam ulokowane zostały m.in.: sale audiowizualne, kino 5D, punkty gastronomiczne oraz sala widokowa.

Budynek ma łącznie 53,28 m długości, 13,52 m szerokości i 11,30 m wysokości. Dostawą i montażem wyposażenia poszczególnych pomieszczeń centrum zajęła się spółka „New Amsterdam” z Krakowa.

Reklama

Obiekt naprawdę wygląda imponująco. Teraz zadaniem odpowiedzialnych instytucji jest, aby wypełnił się mieszkańcami miasta i turystami.

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 19/09/2024 14:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama