Reklama

Burmistrz przychylny utworzeniu gwardii narodowej

26/02/2015 11:24

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch spotkał się z komendantem głównym Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, insp. ZS Marcinem Waszczukiem. Rozmawiali o tworzeniu, organizacji i zasadach funkcjonowania Strzeleckich Pododdziałów Obrony Narodowej.

Jarosław jest pierwszym miastem w Polsce, które włączyło się w tworzenie oddziałów obrony narodowej.

Projekt powołania oddziałów S.P.O.N. ruszył jesienią ubiegłego roku. Ich zadaniem ma być wspieranie samorządów w działaniach związanych z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa, zapobieganiu skutkom klęsk żywiołowych, udzielaniem pierwszej pomocy oraz organizowanie przysposobienia obronnego, życia kulturalnego i sportowego, a w ostateczności udział w działaniach zbrojnych związanych z obroną kraju. Część samorządów włączyło się do tworzenie obywatelskich oddziałów. W Jarosławiu porozumienie między burmistrzem a Strzelcami podpisano w październiku 2014 r. Zakłada ono, że miasto wesprze powołanie miejscowej jednostki S.P.O.N.– Jarosław pokazał, że ta ścieżka to dobry kierunek do wzmocnienia naszej działalności i wspierania własnego społeczeństwa – podkreślał komendant M. Waszczuk, zaznaczając, że współpraca jarosławskiej Jednostki Strzeleckiej 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego z miastem jest wzorowym przykładem wzajemnego współdziałania. 

Strzelcy wspierają służby miejskie w zakresie zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa w obrębie miasta i okolic oraz uczestniczą w ćwiczeniach i przedsięwzięciach w ramach programu Bezpieczny Jarosław. W zamian miasto udostępnia im sprzęt i pomaga w organizacji szkoleń. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    mk19 - niezalogowany 2015-02-26 11:38:37

    idz pan w h.... dajcie mi prawo posiadania broni -będe liczył sam na siebie i nie potrzebuje jakiś obronców

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    vvv - niezalogowany 2015-02-26 16:16:46

    za czyje pieniądze ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    nawrócony urzednik - niezalogowany 2015-02-26 20:50:32

    Do tak wielkiego plecaka to sporo dopalaczy się zmieści, a i miejsce na morfinę znajdzie się. Jakie mondre władze mamy w Jarosławcu, takie mondre. Tylko naśladowców brak(!)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości