Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch spotkał się z komendantem głównym Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, insp. ZS Marcinem Waszczukiem. Rozmawiali o tworzeniu, organizacji i zasadach funkcjonowania Strzeleckich Pododdziałów Obrony Narodowej.
Jarosław jest pierwszym miastem w Polsce, które włączyło się w tworzenie oddziałów obrony narodowej.
Projekt powołania oddziałów S.P.O.N. ruszył jesienią ubiegłego roku. Ich zadaniem ma być wspieranie samorządów w działaniach związanych z utrzymaniem porządku i bezpieczeństwa, zapobieganiu skutkom klęsk żywiołowych, udzielaniem pierwszej pomocy oraz organizowanie przysposobienia obronnego, życia kulturalnego i sportowego, a w ostateczności udział w działaniach zbrojnych związanych z obroną kraju. Część samorządów włączyło się do tworzenie obywatelskich oddziałów. W Jarosławiu porozumienie między burmistrzem a Strzelcami podpisano w październiku 2014 r. Zakłada ono, że miasto wesprze powołanie miejscowej jednostki S.P.O.N.– Jarosław pokazał, że ta ścieżka to dobry kierunek do wzmocnienia naszej działalności i wspierania własnego społeczeństwa – podkreślał komendant M. Waszczuk, zaznaczając, że współpraca jarosławskiej Jednostki Strzeleckiej 2025 im. ppor. Zbigniewa Zielińskiego z miastem jest wzorowym przykładem wzajemnego współdziałania.Strzelcy wspierają służby miejskie w zakresie zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa w obrębie miasta i okolic oraz uczestniczą w ćwiczeniach i przedsięwzięciach w ramach programu Bezpieczny Jarosław. W zamian miasto udostępnia im sprzęt i pomaga w organizacji szkoleń.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.idz pan w h.... dajcie mi prawo posiadania broni -będe liczył sam na siebie i nie potrzebuje jakiś obronców
Do tak wielkiego plecaka to sporo dopalaczy się zmieści, a i miejsce na morfinę znajdzie się. Jakie mondre władze mamy w Jarosławcu, takie mondre. Tylko naśladowców brak(!)
eh , myślę, że te dwa brytany co trzymają się tego plecaka by się z nadmiaru słoniny nie poprzewracali, w razie "W" pójdą w pierwszym szeregu bronić naszych granic, tylko przed kim ??? , może przed "podhalanami" ???
a Jan siedzi i śmieje oj za parę dni będzie płakał
idz pan w h.... dajcie mi prawo posiadania broni -będe liczył sam na siebie i nie potrzebuje jakiś obronców
za czyje pieniądze ???
Do tak wielkiego plecaka to sporo dopalaczy się zmieści, a i miejsce na morfinę znajdzie się. Jakie mondre władze mamy w Jarosławcu, takie mondre. Tylko naśladowców brak(!)