Reklama

By ujrzeć człowieka w człowieku. Mirosław Hajnosz dla lokalnej społeczności

Przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze Mirosław Hajnosz, oprócz pełnienia funkcji opiekuna osiedla, również prywatnie włącza się w pomoc osobom i organizacjom, które swoim działaniem wyróżniają się spośród innych.


fot.M.Hajnosz/Facebook
Moment przekazania koszulek KGWiM w Kańczudze przez Mirosława Hajnosza –- przewodniczącego zarządu Osiedla Parkowe.

Nie inaczej było w przypadku Koła Gospodyń Wiejskich i Miejskich w Kańczudze. Koło, chociaż młode, bo założone w sierpniu ubiegłego roku, czynnie działa na rzecz kańczuckiej społeczności.

Jak podkreśla M. Hajnosz – chce im się chcieć. Panie z ochotą udają się do szkół i przedszkoli, by uczyć najmłodszych gotowania i pieczenia, a wszelkie święta i obchody starają się uświetnić swoimi działaniami.

By choć trochę wspomóc ich zapał i[paywall] docenić starania, przewodniczący zdecydował się przekazać imienne koszulki z logo KGWiM w Kańczudze, by gospodynie stały się jeszcze bardziej zauważalne i rozpoznawalne.

Reklama

M. Hajnosz czynnie włącza się też w projekt pn. „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek”. Jako współorganizator, wraz z Fundacją Galicja Semper Fidelis, patronuje każdej aktywności realizowanej w ramach zadania.

Seniorzy powyżej 60 roku życia, którzy zostali włączeni do projektu, zyskują dzięki niemu nie tylko wiedzę na temat chociażby bezpieczeństwa prawnego, konsumenckiego czy zagrożeń współczesnego świata, ale biorą również czynny udział w wyjazdach integracyjnych i zajęciach rekreacyjnych.

Ostatni taki wyjazd do Tarnowa pozwolił uczestnikom na zwiedzenie Muzeum Etnograficznego, Galerii Sztuki Dawnej, a także Muzeum Historii Miasta Tarnowa. Spotkania tego typu miały miejsce nie tylko w Kańczudze, ale też w Jasionce, Łukawcu i Wiśniowej, gdzie seniorzy poznawali najważniejsze kwestie prawnicze czy ciekawostki dietetyczne.

Najbliższe spotkania w Kańczudze będą poświęcone tematyce bezpieczeństwa zdrowotnego i praw seniora.

Projekt dofinansowywany jest ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz osób starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025. Patronat nad nim sprawują: wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Anna Schmidt oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Reklama


fot.materiały prasowe
Seniorzy na wycieczce w Tarnowie.


MR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama