Gminie Pawłosiów udało się pozyskać 85 tys. na realizację projektu pn.: „Aktywnie i kreatywnie w Gminie Pawłosiów” w ramach Programu „Infrastruktura domów kultury”. Fundusze te pozwolą na całkiem spore zakupy sprzętu, który będzie służył dorosłym, młodzieży i niepełnosprawnym.
Potwierdzenie akcesu do programu przegłosowali radni gminy na sesji 16 lipca. Dali tym samym zielone światło na szereg zakupów na potrzeby kulturalne gminy. Największym jest chyba zakup mobilnej sceny plenerowej dla Centrum Kulturalnego w Cieszacinie Wielkim. Ponadto pieniądze z programu pójdą[paywall] na wyposażenie tamtejszej pracowni muzycznej. Młodzi mieszkańcy gminy będą mogli rozwijać swoje talenty z wykorzystaniem dzwonków chromatycznych, marakasów, bębenków, tamburynów, kastanietów czy klawesynów. Ponadto w ramach projektu zostanie zakupiony stolik, krzesło oraz podstawka pod dokumenty przystosowana dla osób z dysfunkcją ruchową. Listę zakupów kończy natomiast pozyskanie aparatu cyfrowego do powstającej pracowni multimedialnej/filmowej przeznaczonej dla młodzieży. Zapowiada się więc aktywne lato dla pracowników kultury i miejmy nadzieję kreatywne zajęcia dla osób korzystających z oferty kulturalnej gminy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze