W jednym z budynków po byłym Szpitalu Miejskim przy ulicy Słowackiego w Przemyślu Caritas Archidiecezji Przemyskiej utworzył Centrum Medyczno-Charytatywne. To pierwsza z dwóch planowanych, bardzo potrzebnych w mieście inwestycji. Drugą będzie otwarcie hospicjum.
Bardzo potrzebnych, bo do tej pory nie było w Przemyślu placówki, w której opieką objęte zostałyby osoby przewlekle chore z zaburzeniami psychicznymi. Centrum Medyczno-Charytatywne swoją działalnością obejmuje[paywall] dwa zakłady opiekuńczo-lecznicze: psychiatryczny i ogólny. Pacjenci mają zapewnioną przez całą dobę specjalistyczną opiekę lekarską, pielęgniarską oraz rehabilitację.
– Powstanie tego centrum wynika z potrzeb. Do tej pory nie było takiej placówki. Wymiar charytatywny wynika z faktu, że nie da się tutaj pracować bez zaangażowania i wkładanego serca. To nie jest łatwa praca, ale kiedy pojawiają się jej owoce, tym większa satysfakcja. Uśmiech pacjenta i samodzielność to najlepsza zapłata – powiedziała dyrektor centrum Joanna Tomczyk.
Odpłatność za pobyt, podobnie jak w innych tego typu placówkach, to 70 procent renty albo emerytury. Nie ma wskazania, jaki powinien być najniższy dochód. To oznacza, że pacjenci nawet z najniższymi świadczeniami znaleźć mogą tu miejsce. Na oddział o profilu psychiatrycznym przyjętych zostało już 21 pacjentów, ale jest jeszcze kilka wolnych miejsc.
Jak już wspomnieliśmy, Caritas Archidiecezji Przemyskiej zamierza w najbliższym czasie utworzyć tam hospicjum.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Caritas zamiast kurii.Ta zamiana to rozwój Przemyśla.
Placówka zamknięta tylko dla Księży lub wybrańców..
Mam nadzieję że komuś się to sprzyda bo każda pomoc jest na wagę złota. I nie ważne że połowę osób w Caritas pasie się na ludzkiej krzywdzie prędzej czy puzniej ktoś ich rozliczy.
Bzdura. Proszę odwiedzić placówkę - może jako wolontariusz? - i zobaczyć kto tam leży jacy to pacjenci. Może trochę pokory pan/pani nabierze pomagając bezinteresownie innym
PRzepraszam bardzo, ale jakiej krzywdzie?
Caritas zamiast kurii.Ta zamiana to rozwój Przemyśla.
WOŚP zamiast Caritasu i kurii.
??!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?