W Kalwarii Pacławskiej odbyła się uroczysta celebra związana z upamiętnieniem zamordowanych kapelanów katyńskich. Po nabożeństwie delegacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej złożyła wieniec i zapaliła znicze w Alei Dębów poświęconej pamięci duchownych.
Nabożeństwo odbyło się w niedzielę, 22 czerwca. Mszy św. przewodniczył gwardian, proboszcz i kustosz bazyliki w Kalwarii Pacławskiej o. Marian Gołąb. W eucharystii udział wzięli również kapelani BiOSG, a funkcjonariusze Straży Granicznej pełnili służbę ołtarza. Oddział reprezentował zastępca komendanta BiOSG płk SG Marek Soliszewski oraz poczet sztandarowy formacji.
Na zakończenie mszy św. prezes Stowarzyszenia Pamięć Kapelanów Katyńskich dr Łukasz Stefaniak w uznaniu za współpracę oraz krzewienie i kultywowanie pamięci o zamordowanych kapelanach katyńskich przekazał na ręce zastępcy komendanta BiOSG Medal Vinctis Non Victis przyznany Bieszczadzkiemu Oddziałowi SG...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 70% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze