Prawie 9 litrów krwi oddali funkcjonariusze i pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpacia.
Osoby związane ze służbą celną przyłączyły się do akcji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”. To akcja ogólnopolska, skierowana do przedstawicieli służb mundurowych[paywall].
Jej organizatorem był komendant główny Straży Granicznej, a patronat honorowy objęli ministrowie: spraw wewnętrznych i administracji, sprawiedliwości, zdrowia i szef Krajowej Administracji Skarbowej. Krew można było oddawać od 20 października do 20 grudnia ub.r. w poszczególnych jednostkach organizacyjnych oraz szkoleniowych: Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Straży Miejskiej oraz w innych instytucjach, organizacjach i w punktach krwiodawstwa.
– Dziewiąta edycja akcji była szczególna, z uwagi na epidemię COVID-19. W całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców, co stanowi bardzo poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników – powiedziała rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie biuro w Przemyślu młodszy aspirant Edyta Chabowska.
W 9. edycji akcji wzięło udział 17 przedstawicieli podkarpackiej KAS, oddając łącznie 8 litrów 850 mililitrów krwi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Warto pochwalić i docenić każdy taki gest, brawo! ps do SG służba celno-Skarbowa jest wyodrębniona w ramach KAS, funkcjonariusze w odróżnieniu od cywili są powoływani na zasadzie aktu mianowania, jest jeszcze sporo różnic, pozdrawiam wszystkich
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, to taki sam pracownik KAS, jak księgowa w SG.
a celnik to nie pracownik KAS?
Warto pochwalić i docenić każdy taki gest, brawo! ps do SG służba celno-Skarbowa jest wyodrębniona w ramach KAS, funkcjonariusze w odróżnieniu od cywili są powoływani na zasadzie aktu mianowania, jest jeszcze sporo różnic, pozdrawiam wszystkich
Funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, to taki sam pracownik KAS, jak księgowa w SG.