Reklama

Cenne treningi młodych Niedźwiedzi

W Żurawicy odbył się obóz treningowy zorganizowany przez Klub Futbolu Amerykańskiego Young Bears Przemyśl, w którym wzięło udział blisko 50 zawodników oraz 15 trenerów, w tym goście specjalni ze Stanów Zjednoczonych.

W obozie, oprócz miejscowych, wzięli również udział zawodnicy Kraków Kings, brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Polski. – Podobnie jak przed rokiem, również w tym sezonie z Królami spotkamy się w rundzie zasadniczej w tej samej dywizji. Rywalizujemy na boisku o awans, ale przed sezonem postanowiliśmy zacieśnić współpracę na poziomie szkolenia. Przez dwa dni z naszymi młodymi zawodnikami pracowało łącznie aż piętnastu trenerów, w tym trzech reprezentantów Polski oraz nasi specjalni goście z Southeastern Oklahoma State University – powiedział prezes przemyskich Bearsów Bartosz Wardęga.
Pierwszego dnia obozu na obiekcie Żurawianki odbyły się dwa treningi pozycyjne, w których zawodnicy pracowali nad indywidualnymi technikami. Natomiast drugiego odbył się mecz kontrolny, w którym nieoczekiwanie lepsi okazali się gospodarze. Młode Niedźwiedzie zwyciężyły 28:26.
– Cieszę się, że mieliśmy możliwość trenować z jedną z najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce. Wiedza przekazana przez amerykańskich i polskich trenerów przyczyni się do rozwoju naszej sekcji – stwierdził B. Wardęga.
Warto dodać, że obóz odbył się dzięki pomocy wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego, dyrektora Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy Jana Semkowa oraz LKS Żurawianka.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama