W Żurawicy odbył się obóz treningowy zorganizowany przez Klub Futbolu Amerykańskiego Young Bears Przemyśl, w którym wzięło udział blisko 50 zawodników oraz 15 trenerów, w tym goście specjalni ze Stanów Zjednoczonych.
W obozie, oprócz miejscowych, wzięli również udział zawodnicy Kraków Kings, brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Polski. – Podobnie jak przed rokiem, również w tym sezonie z Królami spotkamy się w rundzie zasadniczej w tej samej dywizji. Rywalizujemy na boisku o awans, ale przed sezonem postanowiliśmy zacieśnić współpracę na poziomie szkolenia. Przez dwa dni z naszymi młodymi zawodnikami pracowało łącznie aż piętnastu trenerów, w tym trzech reprezentantów Polski oraz nasi specjalni goście z Southeastern Oklahoma State University – powiedział prezes przemyskich Bearsów Bartosz Wardęga.
Pierwszego dnia obozu na obiekcie Żurawianki odbyły się dwa treningi pozycyjne, w których zawodnicy pracowali nad indywidualnymi technikami. Natomiast drugiego odbył się mecz kontrolny, w którym nieoczekiwanie lepsi okazali się gospodarze. Młode Niedźwiedzie zwyciężyły 28:26.
– Cieszę się, że mieliśmy możliwość trenować z jedną z najlepszych młodzieżowych drużyn w Polsce. Wiedza przekazana przez amerykańskich i polskich trenerów przyczyni się do rozwoju naszej sekcji – stwierdził B. Wardęga.
Warto dodać, że obóz odbył się dzięki pomocy wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego, dyrektora Gimnazjum im. 2 Pułku Pancernego w Żurawicy Jana Semkowa oraz LKS Żurawianka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze