Do tego jeszcze daleka droga. Na razie zarząd PKP wyraził wolę przekazania nieodpłatnie działki sąsiadującej z dworcem. Deklaracja ta otwiera szereg możliwości przed ratuszem. W. Paluch zapowiada, że powstanie na niej centrum przesiadkowe, a w konsekwencji pozwoli przebudować ul. Galika tak, by zjazd z niej możliwy był w obie strony.
W ubiegłym tygodniu padła kolejna zapowiedź stworzenia w okolicy dworca PKP centrum przesiadkowego. Tym razem deklarację taką złożył burmistrz miasta Waldemar Paluch. – Centrum przesiadkowe miało powstać w ramach nowego dworca PKS. Dziś wiemy, że obiekt ten to[paywall] w głównej mierze galeria handlowa – przypomina burmistrz. – Część pełniąca funkcję dworca jest przeznaczona jedynie dla autobusów PKS. Nie rozwiązuje to problemów komunikacyjnych w okolicy dworca PKP – dodaje. Od kilku lat miasto rozmawia z PKP w sprawie przekazania nieużytkowanych przez przewoźnika kolejowego działek w obrębie ulicy Juliusza Słowackiego. Ostatnio dzięki wsparciu ministrów Anny Schmidt-Rodziewicz, Andrzeja Bittela oraz członka zarządu PKP Krzysztofa Golubiewskiego nastąpił przełom w negocjacjach, a PKP wyraziło wolę przykazania działki na rzecz miasta.
W. Paluch wiąże z tym faktem duże nadzieje. – Planujemy, by na terenie nowego Centrum Przesiadkowego mogły się zatrzymywać wszystkie autobusy, a pasażerowie w komfortowych warunkach oczekiwali na wybrany środek lokomocji – zapowiada. Przypomnijmy, że w tym miejscu od dłuższego czasu ulokowane są stanowiska postojowe wykorzystywane przez prywatnych przewoźników obsługujących zarówno trasy lokalne, jak i wojewódzkie. Nowością byłoby to, że w zatoczkę wjeżdżałyby też autobusy MZK. To z kolei najpewniej wiązałoby się ze zmianą rozkładu przystanków komunikacji miejskiej w tej okolicy. – Inicjatywa wiąże się z możliwością likwidacji przystanków przy ulicach Galika i Poniatowskiego naprzeciwko miejscowej komendy policji, na rzecz przystanku w Centrum Przesiadkowym – dywaguje burmistrz. Taka zmiana wiązałaby się z kolejną, modyfikującą organizację ruchu samochodowego. – Rozwiązanie pozwoli nam przy okazji przebudować ulicę Galika w taki sposób, aby powstały dwa pasy ruchu – lewoskręt i prawoskręt, –które usprawnią komunikację – rozwija swoją myśl W. Paluch. Czy działania burmistrza na tym polu zakończą się sukcesem – pokaże czas. Na razie sprawie trzeba się przyglądać z pewną rezerwą, bo nie jest to pierwszy raz, kiedy samorządowcy obiecują centrum przesiadkowe. Na razie jednak, jak go nie było, tak nie ma.

fot.Bartłomiej Pacek
Czy dwa pasy ruchu – lewoskret i prawoskręt – na ul. Galika to pożądane rozwiązanie?
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Czy próbowałeś uzyskać pożyczki z banków bez powodzenia? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@gmail.com
Czy próbowałeś uzyskać pożyczki z banków bez powodzenia? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@gmail.com