Reklama

Centrum przesiadkowe na działce od PKP?

21/10/2019 13:15

Do tego jeszcze daleka droga. Na razie zarząd PKP wyraził wolę przekazania nieodpłatnie działki sąsiadującej z dworcem. Deklaracja ta otwiera szereg możliwości przed ratuszem. W. Paluch zapowiada, że powstanie na niej centrum przesiadkowe, a w konsekwencji pozwoli przebudować ul. Galika tak, by zjazd z niej możliwy był w obie strony.

W ubiegłym tygodniu padła kolejna zapowiedź stworzenia w okolicy dworca PKP centrum przesiadkowego. Tym razem deklarację taką złożył burmistrz miasta Waldemar Paluch. – Centrum przesiadkowe miało powstać w ramach nowego dworca PKS. Dziś wiemy, że obiekt ten to[paywall] w głównej mierze galeria handlowa – przypomina burmistrz. – Część pełniąca funkcję dworca jest przeznaczona jedynie dla autobusów PKS. Nie rozwiązuje to problemów komunikacyjnych w okolicy dworca PKP – dodaje. Od kilku lat miasto rozmawia z PKP w sprawie przekazania nieużytkowanych przez przewoźnika kolejowego działek w obrębie ulicy Juliusza Słowackiego. Ostatnio dzięki wsparciu ministrów Anny Schmidt-Rodziewicz, Andrzeja Bittela oraz członka zarządu PKP Krzysztofa Golubiewskiego nastąpił przełom w negocjacjach, a PKP wyraziło wolę przykazania działki na rzecz miasta.

Plany są ambitne

W. Paluch wiąże z tym faktem duże nadzieje. – Planujemy, by na terenie nowego Centrum Przesiadkowego mogły się zatrzymywać wszystkie autobusy, a pasażerowie w komfortowych warunkach oczekiwali na wybrany środek lokomocji – zapowiada. Przypomnijmy, że w tym miejscu od dłuższego czasu ulokowane są stanowiska postojowe wykorzystywane przez prywatnych przewoźników obsługujących zarówno trasy lokalne, jak i wojewódzkie. Nowością byłoby to, że w zatoczkę wjeżdżałyby też autobusy MZK. To z kolei najpewniej wiązałoby się ze zmianą rozkładu przystanków komunikacji miejskiej w tej okolicy. – Inicjatywa wiąże się z możliwością likwidacji przystanków przy ulicach Galika i Poniatowskiego naprzeciwko miejscowej komendy policji, na rzecz przystanku w Centrum Przesiadkowym – dywaguje burmistrz. Taka zmiana wiązałaby się z kolejną, modyfikującą organizację ruchu samochodowego. – Rozwiązanie pozwoli nam przy okazji przebudować ulicę Galika w taki sposób, aby powstały dwa pasy ruchu – lewoskręt i prawoskręt, –które usprawnią komunikację – rozwija swoją myśl W. Paluch. Czy działania burmistrza na tym polu zakończą się sukcesem – pokaże czas. Na razie sprawie trzeba się przyglądać z pewną rezerwą, bo nie jest to pierwszy raz, kiedy samorządowcy obiecują centrum przesiadkowe. Na razie jednak, jak go nie było, tak  nie ma.

Reklama


fot.Bartłomiej Pacek
Czy dwa pasy ruchu – lewoskret i prawoskręt – na ul. Galika to pożądane rozwiązanie?


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    larryfox2017_529 2019-10-21 14:29:45

    Czy próbowałeś uzyskać pożyczki z banków bez powodzenia? Pilnie potrzebujesz pieniędzy, aby wyjść z długów? Potrzebujesz pieniędzy na rozwój lub założenie własnej firmy? Uzyskaj pożyczkę od jednej z wiodących brytyjskich firm pożyczkowych. Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt za pośrednictwem WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@gmail.com

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama