27 stycznia w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej pod hasłem „Gramy Dla Oli”. Ola Węglarz mieszka w Przemyślu, ma 8 lat i cierpi na wrodzoną deformację obu stóp.
Organizatorami imprezy byli prezes Fundacji Centrum Edukacji „Baza” w Przemyślu Łukasz Hamryszczak oraz Urząd Miejski w Przemyślu. – Celem naszej wspólnej inicjatywy była zbiórka środków finansowych niezbędnych do przeprowadzenia skomplikowanej operacji, która pozwoli poprawić stan zdrowia Oli. Wpisowe za udział w turnieju zostanie przekazane na zbiórkę dla Oli – powiedział Ł. Hamryszczak.
Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn: Gramy dla Oli, Polonia Przemyśl OldBoys, Moto Fan Przemyśl, Czuwaj Przemyśl Pokolenie, ŁKS Ujkowice, Kopacze, Przyjaciele z Boiska i 20. Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, po 4 zespoły. Z każdej do walki o zwycięstwo awansowały dwie najlepsze. Ostatecznie triumfowała ekipa Polonii Przemyśl OldBoys, wyprzedzając Moto Fan Przemyśl oraz Kopaczy. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Wiesław Pudysz (Polonia Przemyśl OldBoys), najlepszymnstrzelcem Krzysztof Bajwoluk (Kopacze), zaś najlepszym bramkarzem Kamil Krukiewicz (Kopacze).
– Wynik był sprawą drugorzędną. Najważniejszą – wspólna pomoc dla chorej Oli. Dlatego też bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w turnieju
– powiedział Ł. Hamryszczak.
Ile dokładnie udało się zebrać pieniędzy, będzie wiadomo niebawem, ale wstępne szacunki wskazują na kwotę ok. 5 – 6 tys. zł.
Zbiórka pieniędzy na kolejną operację Oli prowadzona jest na stronie internetowej siepomaga.pl. Zapraszamy do wsparcia.
mars
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze