20 tys. zł potrzebuje Fundacja „jerzyk”, aby wyremontować i dostosować do potrzeb dzieci niepełnosprawnych pomieszczenia w jednym z budynków po byłym Szpitalu Miejskim w Przemyślu.
Fundacja Pomocy Dzieciom Przewlekle Chorym „jerzyk” z Przemyśla od kilku lat prowadzi Ośrodek Rehabilitacyjno-Psychologiczny przy ulicy Słowackiego. To tutaj mali podopieczni fundacji – całkowicie za darmo – korzystają z zabiegów rehabilitacyjnych, opieki psychologa czy logopedy[paywall]. Dwa razy w miesiącu mają zagwarantowane zajęcia na basenie. Zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem i w związku z tym władze fundacji chcą się rozwijać i poszerzać zakres oferowanych zabiegów.
Kilkanaście tygodni temu pojawiła się możliwość pozyskania dodatkowych pomieszczeń w jednym z budynków po byłym szpitalu miejskim przy ul. Słowackiego. Fundacja chciałaby z tej szansy skorzystać. – Pomieszczenia te wymagają jednak gruntownego remontu i dostosowania ich do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Następnym etapem byłoby ich urządzenie i wyposażenie w niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. To wszystko nie jest tanie i wymaga sporych pieniędzy. Dysponujemy oczywiście częścią środków, jesteśmy też po wstępnych rozmowach z ewentualnymi darczyńcami, jednak to nadal za mało – powiedział prezes fundacji Artur Cieliński.Na gruntowny remont i wyposażenie pomieszczeń potrzeba 20 tys. zł. Chętni mogą dołączyć do akcji pomocy i wesprzeć tę cenną inicjatywę. Wpłat można dokonywać na stronie internetowej www.zrzutka.pl. Zapraszamy. Pomóżmy. Naprawdę warto!Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze