Reklama

Chcą przywrócić Ryszardzie nadzieję

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu postanowiła wesprzeć w trudach walki z chorobą 36-letnią Ryszardę Kocaj, mamę Natalii (l. 12), Dominika (l. 8) i Małgosi (l. 3). Z myślą o niej zorganizowano kiermasz charytatywny, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na jej dalsze leczenie i rehabilitację. Kolejny już w tę niedzielę!

Do tej pory świąteczne ozdoby i stroiki sprzedawano na terenie szkoły w dniach od 1 do 10 grudnia. Rada Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniowie „czwórki” i ich rodzice nie zamierzają jednak na tym poprzestać i zapraszają wszystkich chcących wesprzeć szczytny cel, a przy okazji ozdobić dom rękodziełem, na kiermasz, który odbędzie się przed kościołem Świętego Józefa (salezjanie) w najbliższą niedzielę, 19 grudnia.

Pani Ryszarda o chorobie dowiedziała się na początku tego roku. Diagnoza – jeden z najagresywniejszych nowotworów piersi, wymagający długotrwałego i wielotorowego leczenia – wywróciła życie jej i jej najbliższych do góry nogami.

Leczenie, chemia, 2 operacje – to wszystko zburzyło dotychczasowy, poukładany świat. Optymalną terapią okazało się wdrożenie leku, który w przypadku pani Ryszardy od maja 2021 r. nie jest już refundowany w Polsce.

Jest jednak szansą na powrót do zdrowia. Terapia lekiem obejmuje 14 podań i kosztuje ok. 95 tys. zł. Dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe innych – ludzi o wielkich sercach, którzy będą w stanie podarować pani Ryszardzie szansę na cieszenie się kolejnymi dniami z rodziną.

Wciąż jeszcze można wesprzeć zbiórkę na ten cel:

Reklama


I oczywiście koniecznie skorzystać z bogatej oferty niedzielnego kiermaszu, dorzucając w ten sposób grosik od siebie.

– Chciałam serdecznie podziękować dyrekcji i gronu pedagogicznemu Szkoły Podstawowej nr 4, rodzicom oraz uczniom tej placówki, a także społeczności Przedszkola nr 12 im. 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich w Przemyślu i Prywatnego Przedszkola im. Marii Montessori w Przemyślu, które wspierają nasze działania – podkreśla przewodnicząca Rady Rodziców w SP 4 Monika Budny i zaprasza do udziału w charytatywnej inicjatywie.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama