Wejście w wiek emerytalny dla wielu mieszkańców gminy Pruchnik oznacza koniec aktywności. Aby tak się nie działo, gmina wystarała się o ministerialne fundusze, które wykorzystane zostały do stworzenia miejsca, w którym seniorzy odkryją swoje pasje i możliwości.
„Z przyjemnością informuję, że gmina Pruchnik uzyskała dofinansowanie na utworzenie dziennego domu Senior-WIGOR, w ramach rządowego programu wieloletniego „Senior-WIGOR” na lata 2015 – 2020 edycja 2015. Jestem przekonany, że Państwa inicjatywa przyczyni się do poprawy dostępu usług adresowanych do seniorów i równocześnie wpłynie na zwiększenie ich aktywności” – napisał minister Władysław Kosiniak-Kamysz w liście gratulacyjnym skierowanym do władz gminy.
5 sierpnia bieżącego roku w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie, które zainaugurowało pierwszą edycję programu „Senior-WIGOR”[paywall]. Uczestniczyli w nim samorządowcy z całej Polski, a dokładnie ze 119 gmin, które otrzymały dofinansowanie. Nie mogło zabraknąć tam burmistrza Pruchnika Wacława Szkoły, który odebrał promesę z rąk premier Ewy Kopacz i ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, .
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze