Reklama

Chcą uchronić szkołę przed likwidacją

14/10/2015 12:00

6 października odbyło się spotkanie burmistrza Jarosławia z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami Szkoły Podstawowej nr 9 w Jarosławiu. Jego celem było rozwiązanie kwestii dotyczącej dowozu do szkoły uczniów spoza Jarosławia oraz przekształcenia jej w placówkę społeczną.

Szkołę Podstawową  nr 9 reprezentowała dyrektor Halina Kic, natomiast urząd miasta burmistrz Waldemar Paluch i  jego zastępca Wiesław Pirożek.

Na spotkaniu zgromadziło się wielu rodziców oraz mieszkańców ul. Łazy Kostkowskie, których ta sprawa również dotyczy. Jak się okazało, inicjatywa stworzenia szkoły społecznej ciągle budzi sprzeciw rodziców.

– Wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy byli bogaci, gdybyśmy żyli w innej części Polski, gdyby pan burmistrz coś dołożył do funkcjonowania placówki, ale nas najzwyczajniej w świecie na to nie stać. Chcemy zaznaczyć, że jeżeli nie będzie tutaj szkoły, to będzie oznaczać degradację tego miejsca[paywall]. Tutaj nie będzie tak naprawdę nic – przekonywali rodzice.

Reklama

Za mało dzieci

– Czy chce pan zasłynąć jako likwidator szkół? – zadał burmistrzowi pytanie jeden z rodziców.

– Poprzez poparcie wniosku dyrektor Haliny Kic, dotyczącego szkoły społecznej, chcę zabezpieczyć ją przed likwidacją.  Zaproponowałem przeznaczenie na placówkę 130 procent subwencji, jaka wpływa do miasta. Łączny budżet szkoły wyniósłby wówczas 700 tysięcy, a zaoszczędzona kwota, podobnie jak wszystkie poszukiwane przeze mnie oszczędności, przeznaczona będzie na inwestycje miejskie: kanalizację, chodniki i ulice oraz infrastrukturę społeczną. Ogłosiliśmy przetarg na dowóz dzieci do szkół tylko i wyłącznie od tablicy „Jarosław” do Szkoły Podstawowej nr 9 i Publicznego Gimnazjum nr 3. By dowieźć dzieci spoza Jarosławia, trzeba pokonać jeszcze  5,5 km . Uzgodniliśmy z prezesem MZK, że jest to możliwe na zasadzie biletów miesięcznych dla dzieci, z 30-procentową zniżką .Wzięliśmy pod uwagę minimum kosztów, jakie MZK ponosi na transport dzieci, przy założeniu, że tych dzieci będzie więcej niż 30, stąd koszt biletu miesięcznego obniżyliśmy do 40 zł. We wrześniu było tak, że dzieci dowożonych do Szkoły Podstawowej numer 9 było 22 i tyle samo do Publicznego Gimnazjum numer 3. W sumie było to 44 dzieci. W październiku zostało sprzedanych już tylko 15 biletów, co nie gwarantuje  dalszego utrzymania tej linii, ponieważ dzieci jest za mało– argumentował burmistrz Waldemar Paluch.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-10-15 07:17:38

    drodzy rodzice likwidacja  jest pewnaale możecie przekształcić szkołęw placówkę prywatną-parafialną

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-10-15 07:23:19

    jaka degradacja tam będzie dom spokojnej starości

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2015-10-15 07:29:15

    bogaci jak to ten na fotochwali się    ' na chwastach jest kasa'niech sponsoruje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama