6 października odbyło się spotkanie burmistrza Jarosławia z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami Szkoły Podstawowej nr 9 w Jarosławiu. Jego celem było rozwiązanie kwestii dotyczącej dowozu do szkoły uczniów spoza Jarosławia oraz przekształcenia jej w placówkę społeczną.
Szkołę Podstawową nr 9 reprezentowała dyrektor Halina Kic, natomiast urząd miasta burmistrz Waldemar Paluch i jego zastępca Wiesław Pirożek.
Na spotkaniu zgromadziło się wielu rodziców oraz mieszkańców ul. Łazy Kostkowskie, których ta sprawa również dotyczy. Jak się okazało, inicjatywa stworzenia szkoły społecznej ciągle budzi sprzeciw rodziców.
– Wszystko byłoby dobrze, gdybyśmy byli bogaci, gdybyśmy żyli w innej części Polski, gdyby pan burmistrz coś dołożył do funkcjonowania placówki, ale nas najzwyczajniej w świecie na to nie stać. Chcemy zaznaczyć, że jeżeli nie będzie tutaj szkoły, to będzie oznaczać degradację tego miejsca[paywall]. Tutaj nie będzie tak naprawdę nic – przekonywali rodzice.
– Czy chce pan zasłynąć jako likwidator szkół? – zadał burmistrzowi pytanie jeden z rodziców.
– Poprzez poparcie wniosku dyrektor Haliny Kic, dotyczącego szkoły społecznej, chcę zabezpieczyć ją przed likwidacją. Zaproponowałem przeznaczenie na placówkę 130 procent subwencji, jaka wpływa do miasta. Łączny budżet szkoły wyniósłby wówczas 700 tysięcy, a zaoszczędzona kwota, podobnie jak wszystkie poszukiwane przeze mnie oszczędności, przeznaczona będzie na inwestycje miejskie: kanalizację, chodniki i ulice oraz infrastrukturę społeczną. Ogłosiliśmy przetarg na dowóz dzieci do szkół tylko i wyłącznie od tablicy „Jarosław” do Szkoły Podstawowej nr 9 i Publicznego Gimnazjum nr 3. By dowieźć dzieci spoza Jarosławia, trzeba pokonać jeszcze 5,5 km . Uzgodniliśmy z prezesem MZK, że jest to możliwe na zasadzie biletów miesięcznych dla dzieci, z 30-procentową zniżką .Wzięliśmy pod uwagę minimum kosztów, jakie MZK ponosi na transport dzieci, przy założeniu, że tych dzieci będzie więcej niż 30, stąd koszt biletu miesięcznego obniżyliśmy do 40 zł. We wrześniu było tak, że dzieci dowożonych do Szkoły Podstawowej numer 9 było 22 i tyle samo do Publicznego Gimnazjum numer 3. W sumie było to 44 dzieci. W październiku zostało sprzedanych już tylko 15 biletów, co nie gwarantuje dalszego utrzymania tej linii, ponieważ dzieci jest za mało– argumentował burmistrz Waldemar Paluch.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.drodzy rodzice likwidacja jest pewnaale możecie przekształcić szkołęw placówkę prywatną-parafialną
jaka degradacja tam będzie dom spokojnej starości
bogaci jak to ten na fotochwali się ' na chwastach jest kasa'niech sponsoruje
a w dniu 26.03.12r. podczas sesji rady miastaprzy omawianiu projektu zmiany sieci szkółw Jarosławiu radny kogut artur nie bronił szkoły nr. 9tylko Radni Spiradek i Walterstanowczo bronili szkół nr.9 i nr.7
panie janku pan jest w błędzie nie był widocznie pan na owej sesji więc pan nie pisz glupot
widze janku że jestes jedynym komentującym, może masz w tym interes żeby powstał tam owy dom starości??
nie nie mam lepiej dom spokojnej starościbo rudera tylko szpecić będzie
widać występujesz przeciw proboszczowimarny ten los w wyborach do nowej rady
Bez ładu bez składu panie joziu tylko tobie przeszkadza proboszcz, a jak powstanie dom starości będziesz pan pierwszym pensjonariuszem bo ostatnio widać ze nie domagasz
Joziu mam nadzieje ze załapiesz się do tej rady ale najpierw rzuć coś na składkę
to powinien być dom spokojnej starościdla Księży emerytów
widzisz i podpadłeś dwa razydo rady parafialnej cię nie wybiorą
do rady parafialnej nie startuję bo jestem z innej parafii
Burmistrz chce wpuścić całą jarosławską oświatę w szkoły prywatne, stowarzyszeniowe. Krótko mówiąc przesunąć odpowiedzialność ze siebie na płatników podatku.
a kto zwinie kasę do kieszenio tym napiszciekasa kasiorka pieniądze many
Kto chce mieszkać na zadupiu, gdzie nie ma nawet szkoły dla dzieciaka? Likwidując szkoły burmistrz oszczędza dwukrotnie: 1) na dzieciach 2) na wydatkach na infrastrukturę, bo młodzi ludzie tym bardziej będą zwiewać z Jarosławia, więc nie potrzeba już budować drogi, kanalizacji, przystanków, itp.
176.110.147.44 to Twoje imię i nazwisko Janku. Na 17 postów 11 jest Twoje. Sam do siebie piszesz, sam odpowiadasz?
nie odkryłeś nic nowegoto wiedzą dzieci w przedszkolu
Bo czasem pisze Janek a czasem jego brat
Ale to jest i tak najdroższa w utrzymaniu szkoła!!! Koszt etatu nauczyciela jest bardzo wysoki - klasy sa malutkie, a nauczyciele zarabiają tyle samo, co w klasach ok. 30 osobowych. To nie tylko w Jarosławiu likwiduje się szkoły. Miejcie więcej dzieci, będzie większa szkoła i subwencja od państwa.
drodzy rodzice likwidacja jest pewnaale możecie przekształcić szkołęw placówkę prywatną-parafialną
jaka degradacja tam będzie dom spokojnej starości
bogaci jak to ten na fotochwali się ' na chwastach jest kasa'niech sponsoruje