Reklama

Chcą walczyć z bezrobociem

28/02/2015 11:45

Urząd Gminy Przeworsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizują pomoc dla bezrobotnych, którzy chcą odmienić swój los.

W połowie lutego b.r. w budynku Urzędu Gminy Przeworsk odbyły się dwa spotkania inicjujące projekt „Czas na aktywność w Gminie Przeworsk”, w których uczestniczył doradca zawodowy. Podpowiadał poszukującym zatrudnienia, od czego zacząć szukanie pracy i jak przerwać marazm dotykający osoby bezrobotne. Projekt „Czas na aktywność w Gminie Przeworsk” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego i skierowany do osób zamieszkałych na terenie gminy Przeworsk, korzystających z pomocy społecznej, w wieku aktywności zawodowej, należących do grupy bezrobotnych długotrwale korzystających ze świadczeń pomocy społecznej, w tym m.in. znajdujących się w trudnej sytuacji społecznej, rodzinnej i zawodowej. Celem powyższego działania jest zwiększenie stopnia samodzielności i aktywności osobistej, społecznej i zawodowej podopiecznych GOPS, co umożliwi im zwiększenie mobilności na rynku pracy i poprawi ich sytuację materialno-bytową.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    d.k - niezalogowany 2015-03-05 09:44:14

    Nie wiem po co są te PUP, czy nie tylko by łożyć na nie pieniądze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    P.K - niezalogowany 2015-03-06 21:45:28

    Samorządy służą lolanym układom. Powołane aby służyć społeczeństwu, tak naprawdę służą elicie. Potworzoną rodzinne folwarki . Pani sekretarz Buczek pracowała wraz z swoim mężem w tym samym urzędzie. Kanapki mogli nosić w jednym worku. Mało tego, aby oszczędzać więcej na woreczkach śniadaniowych, to też zatrudniono córeczkę w GOPS , podległy gminie , a zarazem mieszczącym w tym samym budynku. Przez co cała rodzinna nosiła kanapki w jednym woreczku. Co dowodzi że Polak , potrafi oszczędzać. Innym przykładem że Polak potrafi oszczędzać , jest fakt że wiele rodzin w ogóle nie kupuję woreczków śniadaniowych , bo do pracy nie wychodzi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2015-03-12 18:45:11

    Zwalczać bezrobocie  można  tylko poprzez zakładanie nowych zakładów produkcyjnych , usługowych itp . A to co robią , przypomina  zaklinanie rzeczywistości i nic więcej. Od tego nie przybędzie ani jedno  nowe miejsce .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości