Usiłował przekupić policjantów i w ten sposób uniknąć mandatu i punktów karnych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.
Kierowcy na różne sposoby próbują odwieźć policjantów od nałożenia mandatów karnych za wykroczenia drogowe. Jedni tłumaczą się pośpiechem, inni nadzwyczajnymi okolicznościami, a 58-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego podjął się próby przekupstwa. Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 15 lutego, po g. 17 w miejscowości Głuchów. Właśnie tu, na drodze krajowej nr 94, łańcucka drogówka zatrzymała do kontroli kierowcę alfa romeo. Powodem było przekroczenie w terenie zabudowanym dozwolonej prędkości o 33 km/h. 58-latek, zapytany o to, czy przyjmuje mandat, usiłował „załatwić sprawę inaczej”, proponując funkcjonariuszom 100-złotowy banknot w zamian za zapomnienie o niej. – Pomimo ostrzeżenia policjantów, mężczyzna skierował dłoń w kierunku jednego z funkcjonariuszy, a gdy ten nie przyjął łapówki, włożył banknot przez otwarte drzwi do radiowozu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Łańcucie. Informacja o zajściu trafiła do oficera dyżurnego, a mieszkaniec powiatu jarosławskiego usłyszał zarzut udzielenia korzyści majątkowej w celu nakłonienia funkcjonariusza do naruszenia przepisów prawa i odstąpienia od wykonania czynności służbowych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ha ha 100zł to Oni mają prowizję za wystawienie mandaty min 400zł to nie dziwię się że gościu ich urazil
Ha ha 100zł to Oni mają prowizję za wystawienie mandaty min 400zł to nie dziwię się że gościu ich urazil