Reklama

Chodnik w centrum Przemyśla wymaga wymiany

10/08/2020 17:33

– Tam można zęby stracić. Płyty nie tylko, że się zapadają, ale są tam wręcz dziury – mówi starszy mężczyzna na temat fragmentu chodnika na ul. Ratuszowej. – To zaledwie kilkanaście metrów, czas coś z tym zrobić – dodaje.


fot.Paweł Bugira

– Jestem starszą osobą, mam problemy ze wzrokiem. Przejście tym odcinkiem jest dla mnie niebezpieczne. Są takie dziury, że nietrudno się wywrócić. Dookoła jest kostka, a na tym krótkim odcinku stare porozwalane płyty – mówi mężczyzna, który poprosił nas o interwencję w tej sprawie.

Władze miasta zgadzają się, że chodnik wymaga remontu[paywall]. Ba! Nawet cała ulica. – Aby taki remont miał sens, należałoby wyremontować całą ulicę Ratuszową wraz z jezdnią i znajdującymi się tam studzienkami kanalizacyjnymi. A to jest, niestety, kosztowne przedsięwzięcie. Myślimy o tym, jednak na chwilę obecną miasto nie dysponuje takimi środkami, które pozwoliłyby na kompleksowy remont ulicy Ratuszowej, a jedynie na jej doraźne naprawy, które staramy się na bieżąco wykonywać – mówi zastępca prezydenta Bogusław Świeży.

Reklama

Na modernizację ulic w tej części starówki wpływ będą mieć wyniki trwających konsultacji społecznych dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I” w obszarze Placu Rybiego. – Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób docelowo zostanie wykorzystane miejsce, w którym mieści się Rybi Plac, jednak najprawdopodobniej jego przebudowa będzie musiała wiązać się również z modernizacją okalających go ulic, w tym również wspomnianej ulicy Ratuszowej – sądzi B. Świeży.

Z naprawą chodnika będziemy musieli więc jeszcze poczekać.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    r n - niezalogowany 2020-08-10 19:46:07

    Trzeba było z tym walić jeszcze do niejakiego TW Krzysztofa, ale on miał ważniejsze sprawy na głowie np. zdewastowanie, zdemolowanie i sprofanowanie Rynku wraz z eksterminacją zieleni oraz wycinanie innych drzew na terenie miasta i okolic etc. itp. itd.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Lolita - niezalogowany 2020-08-10 21:48:25

    Z tego co wiem, to temat poniszczonych ulic nie jest tematem wczorajszym!!! Trzeba było zająć się tym jeszcze za czasów poprzedniego Prezydenta, a nie teraz wyszukiwać dosłownie "dziury w całym mieście".  Wszystko dzięki obecnemu Prezydentowi, zaczyna się w tym Przemyślu zmieniać na lepsze. Tylko wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić to miasto do normalności!!! Nie krytykujmy, tylko cieszmy się, że w końcu odpowiedni człowiek jest na właściwym miejscu!!! Bravo Panie Prezydencie, za podjęte kroki, ku lepszym warunkom dla miasta i ludzi ????????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    rozczarowany - niezalogowany 2020-08-10 22:30:17

    a dlaczego właśnie nie teraz? A co Bakun jest zwolniony z naprawy chodników? Z czego mam się cieszyć? Że mamy nieudacznika prezydenta? Odpowiedni człowiek? Weź stuknij się w łeb! To najgorszy prezydent, jakiego miał Przemyśl. Obsadzanie kolesiów, żadnych efektów po dwóch latach rządzenia. Już nawet nie dziwią komentarze, że trole obecnego prezydenta komentują każdy możliwy artykul, wychwalając pod niebiosy obecnego niezdarę. Odpuść sobie te pochwały. Mieszkańcy nie są debilami i bajzel widać na każdym kroku w mieście.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama