– Tam można zęby stracić. Płyty nie tylko, że się zapadają, ale są tam wręcz dziury – mówi starszy mężczyzna na temat fragmentu chodnika na ul. Ratuszowej. – To zaledwie kilkanaście metrów, czas coś z tym zrobić – dodaje.

– Jestem starszą osobą, mam problemy ze wzrokiem. Przejście tym odcinkiem jest dla mnie niebezpieczne. Są takie dziury, że nietrudno się wywrócić. Dookoła jest kostka, a na tym krótkim odcinku stare porozwalane płyty – mówi mężczyzna, który poprosił nas o interwencję w tej sprawie.
Władze miasta zgadzają się, że chodnik wymaga remontu[paywall]. Ba! Nawet cała ulica. – Aby taki remont miał sens, należałoby wyremontować całą ulicę Ratuszową wraz z jezdnią i znajdującymi się tam studzienkami kanalizacyjnymi. A to jest, niestety, kosztowne przedsięwzięcie. Myślimy o tym, jednak na chwilę obecną miasto nie dysponuje takimi środkami, które pozwoliłyby na kompleksowy remont ulicy Ratuszowej, a jedynie na jej doraźne naprawy, które staramy się na bieżąco wykonywać – mówi zastępca prezydenta Bogusław Świeży.
Na modernizację ulic w tej części starówki wpływ będą mieć wyniki trwających konsultacji społecznych dotyczących zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Stare Miasto I” w obszarze Placu Rybiego. – Nie wiemy jeszcze, w jaki sposób docelowo zostanie wykorzystane miejsce, w którym mieści się Rybi Plac, jednak najprawdopodobniej jego przebudowa będzie musiała wiązać się również z modernizacją okalających go ulic, w tym również wspomnianej ulicy Ratuszowej – sądzi B. Świeży.
Z naprawą chodnika będziemy musieli więc jeszcze poczekać.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Trzeba było z tym walić jeszcze do niejakiego TW Krzysztofa, ale on miał ważniejsze sprawy na głowie np. zdewastowanie, zdemolowanie i sprofanowanie Rynku wraz z eksterminacją zieleni oraz wycinanie innych drzew na terenie miasta i okolic etc. itp. itd.
Z tego co wiem, to temat poniszczonych ulic nie jest tematem wczorajszym!!! Trzeba było zająć się tym jeszcze za czasów poprzedniego Prezydenta, a nie teraz wyszukiwać dosłownie "dziury w całym mieście". Wszystko dzięki obecnemu Prezydentowi, zaczyna się w tym Przemyślu zmieniać na lepsze. Tylko wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić to miasto do normalności!!! Nie krytykujmy, tylko cieszmy się, że w końcu odpowiedni człowiek jest na właściwym miejscu!!! Bravo Panie Prezydencie, za podjęte kroki, ku lepszym warunkom dla miasta i ludzi ????????
a dlaczego właśnie nie teraz? A co Bakun jest zwolniony z naprawy chodników? Z czego mam się cieszyć? Że mamy nieudacznika prezydenta? Odpowiedni człowiek? Weź stuknij się w łeb! To najgorszy prezydent, jakiego miał Przemyśl. Obsadzanie kolesiów, żadnych efektów po dwóch latach rządzenia. Już nawet nie dziwią komentarze, że trole obecnego prezydenta komentują każdy możliwy artykul, wychwalając pod niebiosy obecnego niezdarę. Odpuść sobie te pochwały. Mieszkańcy nie są debilami i bajzel widać na każdym kroku w mieście.
Ta o nazwie Lolita jest zwykłym prowokatorem. Coś tam próbuje majaczyć o niezwykłych wyczynach Bakuna, o dobrej zmianie, wszystko zmieniło się na lepsze. Jedynie nie napisał (ła) co takiego się zmieniło osobiście widzę coraz gorszy syf, brud, nędza i ta trawa, pokrzywy sięgające w centrum niemal do pasa. Na resztę szkoda czasu i słów.
Do Rozczarowanego. Nie jest zwolniony Bakun z niczego. Powiem więcej, ma o wiele trudniej bo nie wspiera go kościół. Głosowałam na niego, bo nie chciałam PiS, a teraz trzymam za Bakuna kciuki. Nie załatwił mi pracy, nawet się nie znamy, nie jestem jego trollem. Cieszę się, że się stara, bo to widać. Nie zazdroszczę mu współpracy z prezydium Rady Miasta i nikomu bym jej nie życzyła. Kogo Pan widziałby na jego stołku? Ferenca? Dulkiewicz? Jesteśmy małym miasteczkiem na prowincji i trudno znaleźć będzie kogoś idealnego. No chyba, że jedynym wymaganiem będzie przynależność do PiS, ale tego miastu nie życzę.
Ostatnio jak jechałem samochodem to wymieniali cały chodnik w okolicy starej restauracji Barcelonka. Ostatnio naprawiali chodnik przy starym hotelu Gromada.Nie piszcie już nie nic nie robi, bo robi - my widzimy. Nawet się osiedla wszędzie budują.
Chodniczek 100-200 metrowej długości i 1,5 szerokości. Zwykłe łatanie bo faktycznie ten chodnik na Sienkiewicza obok Szkoły Ludowej jest skandaliczny. Może jeszcze napiszesz jak wyglądają ruiny dawnej Barcelonki a miały być w tym miejscu apartamenty. Napisz jeszcze ile w chwili obecnej remontuje się w Przemyślu domów i kamienic, podpowiem bo i tak g wiesz, aż 2, na 1 na Franciszkańskiej , 1 na Grunwaldzkiej. Przemyskie osiedla wszystkie liczące po dwie czasem trzy kamienice i to w kilku etapach a więc jest rzeczywiście powód do pochwał i dumy, czasem samozadowolenia. Na resztę szkoda słów ale masz prawo do własnej, subiektywnej oceny rozwoju Przemyśla. I droga Aniu, skoro tylko "jechałem" to za mało aby coś prawdziwego zobaczyć. Zza szyb Volvo oceniał rozwój Przemyśla Choma i ocenia podobnie obecny mer. A efekty jak widać ale nie twoim wzrokiem, słychać i czuć. Ale jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram. Takie to proste.
Spójrz do słownika języka polskiego i dowiedź się wreszcie co znaczy słowo "eksterminacja" i "profanacja", chyba że wierzysz, iż drzewa to reinkarnowane dusze, to nie wtrącam się więcej do Twoich przekonań religijnych. Skoro już tak narzekasz na poprzedniego zarządzającego miastem, który nie był i nie jest z mojej bajki, to wiedz, że za jego kadencji pomimo tych wycinek drzew, o których często piszesz, sadziło się jednak setki drzew, a dziś? O lekceważeniu podstawowych obowiązków służb i urzędników w zakresie dbałości o zieleń muszą radni pisać interpelacje do władz miasta. Tu zwisająca gałąź, tu martwy konar ... to nie jest śmieszne, to zakrawa na groteskę i jest bardzo smutne. Prawdziwy gospodarz musi znać swoje gospodarstwo i reagować w porę jak dzieje się coś złego, a nie czekać, aż obcy wskażą mu problem, który ma rozwiązać. Czy tak trudno wstać co jakiś czas zza biurka i obejrzeć to czym się zarządza? Ale to tylko moja uwaga. Z tym miastem nie chcę mieć nic wspólnego i może zarosnąć, zdziczeć i stać się miejscem grasowania dzików czy kun.
Przemyski obserwator i jeszcze jedno przysłowie:Tak krawiec kraje, jak mu materii staje
I "Jeszcze się taki nie urodził co by jękole przemyskiemu obserwatorowi dogodził"....
W przeciwieństwie do was mlodzi durnie piszę prawdę , a prawda czasem zaboli czasem ukłuje. Kto wam zabrania napisać coś odmiennego np. hymny pochwalne czy zachwyty nad rozwijającym się nieustannie , wzorcowo Przemyślem. Różnica jest tylko jedna , jako emeryt wychowanek komunistycznej, peerelowskiej szkoły nauczony pisać przez większość nauczycieli przedwojennych potrafi napisać przynajmniej kilka zdań , krytycznych ale subiektywnych , a wy jako półanalfabeci ze szkoły niby tej nowoczesnej , komputerowej i komórkowej nie potraficie sklecić jednego porządnego zdania nawet tego nie mękolącego i nie "jękolącego". Ponadto nie musicie czytać moich "jękoleń" , napiszcie swoje częste brednie i zachwycajcie się swoją elokwencją i mądrością.
No to jeszcze jedno przysłowieUderz w stół a jękolący przemyski obserwator się odezwie!
No to jeszcze jedno przysłowieUderz w stół a jękolący przemyski obserwator się odezwie!
No cóż jak taka młodzież jak mój obecny adwersarz ma być przyszłością narodu, tym samym upadłej mieściny jaką już stał się niestety Przemyśl to widzę to wszystko w ciemnych, nawet czarnych kolorach. Zamiast uderzać w stół, stuknij się raczej w pustą pałę abyś nieco otrzeźwiał i napisał wreszcie coś sensownego zamiast prymitywnych odzywek czy starych bezsensownych przysłowii.
Ali wy tam maci fajny chudniki w Przemyślu , siunki.
A ja sie proszę o przełozenie tego chodnika na ul.Gierczak bo my tam nie mamy nic,a podatki płacimy jak w Centrum.Czy o obywatelskie sprawy Trzeba rozmawiać z UM przez Sad???
Trzeba było z tym walić jeszcze do niejakiego TW Krzysztofa, ale on miał ważniejsze sprawy na głowie np. zdewastowanie, zdemolowanie i sprofanowanie Rynku wraz z eksterminacją zieleni oraz wycinanie innych drzew na terenie miasta i okolic etc. itp. itd.
Z tego co wiem, to temat poniszczonych ulic nie jest tematem wczorajszym!!! Trzeba było zająć się tym jeszcze za czasów poprzedniego Prezydenta, a nie teraz wyszukiwać dosłownie "dziury w całym mieście". Wszystko dzięki obecnemu Prezydentowi, zaczyna się w tym Przemyślu zmieniać na lepsze. Tylko wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić to miasto do normalności!!! Nie krytykujmy, tylko cieszmy się, że w końcu odpowiedni człowiek jest na właściwym miejscu!!! Bravo Panie Prezydencie, za podjęte kroki, ku lepszym warunkom dla miasta i ludzi ????????
a dlaczego właśnie nie teraz? A co Bakun jest zwolniony z naprawy chodników? Z czego mam się cieszyć? Że mamy nieudacznika prezydenta? Odpowiedni człowiek? Weź stuknij się w łeb! To najgorszy prezydent, jakiego miał Przemyśl. Obsadzanie kolesiów, żadnych efektów po dwóch latach rządzenia. Już nawet nie dziwią komentarze, że trole obecnego prezydenta komentują każdy możliwy artykul, wychwalając pod niebiosy obecnego niezdarę. Odpuść sobie te pochwały. Mieszkańcy nie są debilami i bajzel widać na każdym kroku w mieście.