W tym konkursie nie mógł wystartować każdy. Bo nie każdy jest ortograficznym tuzem, a tylko tacy mieli szansę przebrnąć przez słowne łamigłówki. 24 listopada br. już po raz 19. w Szkole Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbyło się Przemyskie Dyktando.
Kilkudziesięciu uczestników stanęło w ortograficzne szranki, rywalizując w dwóch kategoriach: uczniów klas trzecich i klas szóstych. Autorką tekstów dla obu grup była przemyska poetka Maria Żemełko. W kategorii klas trzecich „mistrzem ortografii” została Hanna Górska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 2 „Kamon”, a wicemistrzem – Maciej Prachowski z SP 16. Wyróżnienia[paywall] otrzymały: Adela Defoe z SP 16 i Aleksandra Jaworska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. I. Newtona. W kategorii klas szóstych zaszczytny tytuł „mistrza ortografii” zdobył Miłosz Małanycz z SP 14. Tytuł wicemistrza przypadł Zuzannie Stelmarczyk (SP 4), a wyróżnienia zdobyły Magdalena Rudek (SP 4) i Wiktoria Ciszewska (SP 14).
– Zarówno zwycięzcom, jak i pozostałym uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy znajomości niełatwych zasad polskiej ortografii. Już teraz zapraszamy na kolejną, jubileuszową edycję Przemyskiego Dyktanda w przyszłym roku szkolnym. Dodam tylko, że ta edycja odbyła się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Wojciecha Bakuna
Reklama
– powiedziała jedna z głównych organizatorek konkursu Dorota Mykita z SP 4.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze