Przemyśl schudł o 15 tysięcy mieszkańców. Jarosław o 10 tysięcy. Przeworsk i Lubaczów o ponad 3 tys. Coraz mniej nas. Widać to na każdym kroku i nie można mówić tylko o niepokojącym zjawisku. To już dramat. Miasta, miasteczka i wsie w regionie zamierają mimo zapewnień, że nasz kraj jest liderem pod względem rozwoju.
Chudniemy, bo takich mamy dietetyków. Najgorsze, że sami ich wybieraliśmy z dużej grupy specjalistów obiecujących, iż o dobrostan ludu zadbają. A oni, wiedząc, że wszystkich uszczęśliwić nie można, postępują jak najbardziej naturalnie. Pilnują siebie. Mieszkańców przypilnuje „skarbówka”. W ten sposób „dietetycy” mają kasę, a społeczeństwo niskokaloryczne życie.
W zasadzie jest tak, jak chcieliśmy, tylko po drodze coś poszło nie tak. Zamiast z radością dorabiać się w Przemyślu, Jarosławiu, czy Lubaczowie, kto tylko może, jedzie w świat. Widocznie ma tam lepiej. Inaczej przecież by nie wyjeżdżał. Dlaczego u nas lepiej mieć nie może? – Trudności obiektywne. Nie do przeskoczenia mimo naszych usilnych starań – słyszymy od wójta, burmistrza, czy prezydenta. Starają się. To prawda. Widzimy ich, jak wręczają kwiaty albo sami dostają. Jak uczestniczą w bardzo mądrych spotkaniach. Wieszają na klapach medale i ordery. Odsłaniają tablice. Przywracają pamięć o jednych i przynoszą zapomnienie dla innych. Pełno tego. Każdy dzień wypełniony, a ludziom jeszcze coś się nie podoba. Co za naród.
Wchodzimy w stan zbliżony do hibernacji. Dobry, bo sprawdzony w przyrodzie. Są gatunki zwierząt, które najedzone zaszywają się w norach, by się obudzić, gdy jest wszystkiego w bród. Nasze miasta też spowolniły radykalnie, ale bez nadziei, że lepsze czasy przyjdą i bez nagromadzenia zapasów. Taki sen zimowy dla niedźwiedzia czy susła byłby ostatnim.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH
GAGA - RZĄD JEST ZAJĘTY SWOIMI SPRAWAMI - TEKSTOWO.PL
Chudniemy, bo takich mamy dietetyków. Najgorsze, że sami ich wybieraliśmy z dużej grupy specjalistów obiecujących, iż o dobrostan ludu zadbają. A oni, wiedząc, że wszystkich uszczęśliwić nie można, postępują jak najbardziej naturalnie. Pilnują siebie. Mieszkańców przypilnuje „skarbówka”. W ten sposób „dietetycy” mają kasę, a społeczeństwo niskokaloryczne życie.Panie kijanka , przecież nawet i pan wie doskonale , ze obecny , legalnie wybrany w legalnych wyborach rząd , rządzi zaledwie 2 / słownie DWA/ lata . A pana ulubieńcy , degeneracja zdradziecka z PO i jej podnóżka PSL , przez 2 /DWIE \ ' kadencje , czyli 8 OSIEM DŁUGICH LAT. NAWET IDIOTA POTRAFI PODZIELIĆ 8 PRZEZ 2 , I WYJDZIE MU ,ŻE JEST TO CZTERY RAZY DŁUŻEJ , AŻ 4 RAZY DŁUŻEJ . TO DO KOGO I O CO PRETENSJE . NIECH SIĘ PAN WALNIE W TEN SWÓJ ANTY RZĄDOWY CZEREP , MOŻE POMOŻE
Długość rządów nic tu nie zmieni. Młodzieży jest mniej, likwiduje się szkoły,a z większych pracodawców to tylko mundurowka (która obecnie nie ma juz nic do zaoferowania). Nawet dla PKP swiat kończy się na Rzeszowie. Nikt nie chce wegetować dla lokalnego patriotyzmu, odkładać 10 lat żeby samochód kupić, albo co gorsza wybudować dom którego za 20 lat nie będzie komu sprzedać i stanie się problemem dla dzieci. Nawiasem, gdyby dokładnie policzyć to przypuszczam, że znacznie więcej ubyło rodzimych mieszkańców niż wspomniane 15 tys., a sztuczny tłok robią przybysze ze wschodu (choć nawet oni wola Wrocław). A to wszystko przy PKB powyżej 4%, czyli dobrobyt przed którym trudno się schować. Łańcut, Przeworsk za 10-15 lat mają szansę zostać noclegownią dla Rzeszowa, Przemyśl nie zostanie nawet dla siebie. W Rzeszowie tam gdzie dziś jest kino Helios, 20 lat temu rosły ziemniaki i zboże. No, ale oni maja Ferenca. Tu widać jak jeden człowiek robi różnicę. Naprawdę szkoda, Przemyśl to takie ładne i spokojne miasto.
Kto ci tak wypral ten maly mozdzek prymitywie
a mnie się tu podoba, jest super, jest super, jest super......
Tak jest, a od kiedy miastem wojewódzkim stał sie Rzeszów jest jeszcze gorzej. Ja bym za zaistniały stan rzezczy obarczył własnie Rzeszów. Nie może tak być, że metropolia ściąga kasę do siebie. Stało sie to w wyniku skupienia w jednym mieście najważniejszych urzędów. Może by zacząć tak od rozparcelowania i odebrania z powrotem najważniejszych instytucji , które działały w Przemyślu, Jarosławiu i Przeworsku. I wieksze środki finansowe skierować do tych miast. Hmm nie zrobi to jednak ktoś kto siedzi w Rzeszowie bo widział by ktoś taki stan rzeczy, że jedzący odpycha od siebie miskę ? Ja nie :)
Chudniemy? gdzie wy to widzicie. Faktycznie chudsze są nasze portfele, bo może dzięki 500 + coraz więcej ludzi inwestuje pieniądze i w sumie wydaje je na głupoty. Na przykład w takie instalacje fotowoltaiczne z https://www.hewalex.pl/fotowoltaika/kompletne-instalacje/ Teraz wolą je zakupić dopóki dostają pieniądze. I to jest dobre, ale są tez takie osoby, które bardzo szybko wyzbywają się pieniędzy wydając je na głupoty. I to często nie dla dzieci, a dla siebie. Nie ma się szacunku do pieniędzy.
YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH
GAGA - RZĄD JEST ZAJĘTY SWOIMI SPRAWAMI - TEKSTOWO.PL
Chudniemy, bo takich mamy dietetyków. Najgorsze, że sami ich wybieraliśmy z dużej grupy specjalistów obiecujących, iż o dobrostan ludu zadbają. A oni, wiedząc, że wszystkich uszczęśliwić nie można, postępują jak najbardziej naturalnie. Pilnują siebie. Mieszkańców przypilnuje „skarbówka”. W ten sposób „dietetycy” mają kasę, a społeczeństwo niskokaloryczne życie.Panie kijanka , przecież nawet i pan wie doskonale , ze obecny , legalnie wybrany w legalnych wyborach rząd , rządzi zaledwie 2 / słownie DWA/ lata . A pana ulubieńcy , degeneracja zdradziecka z PO i jej podnóżka PSL , przez 2 /DWIE \ ' kadencje , czyli 8 OSIEM DŁUGICH LAT. NAWET IDIOTA POTRAFI PODZIELIĆ 8 PRZEZ 2 , I WYJDZIE MU ,ŻE JEST TO CZTERY RAZY DŁUŻEJ , AŻ 4 RAZY DŁUŻEJ . TO DO KOGO I O CO PRETENSJE . NIECH SIĘ PAN WALNIE W TEN SWÓJ ANTY RZĄDOWY CZEREP , MOŻE POMOŻE