Reklama

Chudniemy w oczach

17/11/2017 07:48

Przemyśl schudł o 15 tysięcy mieszkańców. Jarosław o 10 tysięcy. Przeworsk i Lubaczów o ponad 3 tys. Coraz mniej nas. Widać to na każdym kroku i nie można mówić tylko o niepokojącym zjawisku. To już dramat. Miasta, miasteczka i wsie w regionie zamierają mimo zapewnień, że nasz kraj jest liderem pod względem rozwoju.

Chudniemy, bo takich mamy dietetyków. Najgorsze, że sami ich wybieraliśmy z dużej grupy specjalistów obiecujących, iż o dobrostan ludu zadbają. A oni, wiedząc, że wszystkich uszczęśliwić nie można, postępują jak najbardziej naturalnie. Pilnują siebie. Mieszkańców przypilnuje „skarbówka”. W ten sposób „dietetycy” mają kasę, a społeczeństwo niskokaloryczne życie.

W zasadzie jest tak, jak chcieliśmy, tylko po drodze coś poszło nie tak. Zamiast z radością dorabiać się w Przemyślu, Jarosławiu, czy Lubaczowie, kto tylko może, jedzie w świat. Widocznie ma tam lepiej. Inaczej przecież by nie wyjeżdżał. Dlaczego u nas lepiej mieć nie może? – Trudności obiektywne. Nie do przeskoczenia mimo naszych usilnych starań – słyszymy od wójta, burmistrza, czy prezydenta. Starają się. To prawda. Widzimy ich, jak wręczają kwiaty albo sami dostają. Jak uczestniczą w bardzo mądrych spotkaniach. Wieszają na klapach medale i ordery. Odsłaniają tablice. Przywracają pamięć o jednych i przynoszą zapomnienie dla innych. Pełno tego. Każdy dzień wypełniony, a ludziom jeszcze coś się nie podoba. Co za naród. 

Wchodzimy w stan zbliżony do hibernacji. Dobry, bo sprawdzony w przyrodzie. Są gatunki zwierząt, które najedzone zaszywają się w norach, by się obudzić, gdy jest wszystkiego w bród. Nasze miasta też spowolniły radykalnie, ale bez nadziei, że lepsze czasy przyjdą i bez nagromadzenia zapasów. Taki sen zimowy dla niedźwiedzia czy susła byłby ostatnim.  
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-11-18 16:20:11

    YOUTUBE.COM - 7 PRZYKAZAŃ POLITYCZNYCH

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    soad - niezalogowany 2017-11-18 16:22:02

    GAGA - RZĄD JEST ZAJĘTY SWOIMI SPRAWAMI - TEKSTOWO.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    MK - niezalogowany 2017-11-18 18:19:00

    Chudniemy, bo takich mamy dietetyków. Najgorsze, że sami ich wybieraliśmy z dużej grupy specjalistów obiecujących, iż o dobrostan ludu zadbają. A oni, wiedząc, że wszystkich uszczęśliwić nie można, postępują jak najbardziej naturalnie. Pilnują siebie. Mieszkańców przypilnuje „skarbówka”. W ten sposób „dietetycy” mają kasę, a społeczeństwo niskokaloryczne życie.Panie kijanka , przecież nawet i pan wie doskonale , ze obecny  , legalnie wybrany w legalnych wyborach rząd , rządzi zaledwie 2 / słownie  DWA/ lata . A pana ulubieńcy , degeneracja  zdradziecka  z  PO i jej podnóżka PSL , przez 2  /DWIE \ ' kadencje , czyli 8 OSIEM  DŁUGICH  LAT. NAWET IDIOTA POTRAFI PODZIELIĆ    8 PRZEZ 2 , I   WYJDZIE MU ,ŻE JEST TO CZTERY  RAZY DŁUŻEJ  , AŻ  4 RAZY DŁUŻEJ . TO DO KOGO I O CO PRETENSJE . NIECH SIĘ PAN WALNIE  W TEN SWÓJ ANTY RZĄDOWY CZEREP , MOŻE POMOŻE

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości