Wyjątkową okazję zajrzenia tam, gdzie widz normalnie nie ma wstępu, mieli uczestnicy niedawnych dni otwartych zorganizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. Skorzystała z niej młodzież przemyskich szkół.
Znana przemyska placówka kultury otworzyła dla zwiedzających swoje podwoje w dniach 20 – 24 września. Z zaproszenia do wspólnego, ciekawego spędzenia czasu skorzystało kilka przemyskich szkół – SP 4, SP 5, SP 11, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. I. Newtona, Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Modrzejewskiej oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 2 KAMON, a także Szkoła Podstawowa w Nizinach. W sumie w tych dniach przemyskie CK zwiedziło prawie 300 dzieci. Nie mogły narzekać na nudę, bo pracownicy instytucji przygotowali dla nich garść ciekawych propozycji i sporo niespodzianek.
– Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach obchodów jubileuszu 30-lecia funkcjonowania Centrum Kulturalnego w mieście. Uczestnicy mieli okazję poznać[paywall] historię instytucji oraz jej bieżącą działalność – informuje Bernadetta Janduła, pracownik CK.
Najwięcej wrażeń dostarczyło młodym gościom zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych dla widza odwiedzającego instytucję. Młodzież zajrzała na zaplecze sceniczne, do kabiny kinooperatora, odwiedziła salę baletową, w której odbywają się zajęcia baletu, zobaczyła też zapadnię sceniczną i to, co skrywa. Pracownicy CK opowiedzieli też uczniom o przeznaczeniu poszczególnych pomieszczeń i o wykorzystywanym w nich sprzęcie. Była też niespodzianka w postaci quizu z upominkami, a dla chętnych warsztaty plastyczne, na których powstały pomysłowe plakaty i makiety budynku CK. Dopełnieniem zwiedzania była projekcja filmu poświęconego działalności instytucji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze