Po nominacji Mariusza Zamirskiego na naczelnika Wydziału Promocji, Sportu, Turystyki i Kultury Urzędu Miejskiego w Przemyślu (chwilowo) „sierotą” pozostał Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Od 1 maja br. obowiązki dyrektora POSiR-u pełni jego dotychczasowy wicedyrektor Marek Osiadacz. – Prezydent jeszcze nie podjął decyzji czy obsadzenie tego stanowiska odbędzie się w drodze konkursu czy powołania, bo taka możliwość też istnieje – powiedział rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.– Od kandydata na dyrektora z pewnością będzie wymagana spójna, nowa koncepcja zarządzania obiektami sportowymi i rekreacyjnymi na terenie Przemyśla i będzie to najważniejszy argument za wyborem – dodał.
Po ostatnich zmianach w statucie POSiR-u, ośrodek ma wielkie, trudne zadania przed sobą. Nie tylko zapewnienia właściwej eksploatacji obiektów sportowych i prowadzenia usług w zakresie rekreacji, sportu i wypoczynku, ale będzie się także zajmował organizacją imprez sportowych, rekreacyjnych i oświatowo-kulturalnych, także masowych – były to dotychczas zadania przypisane do istniejącego do końca kwietnia br. Wydziału Edukacji i Sportu.
Dofinansowanie z budżetu miasta do budżetu POSiR na ten rok wynosi 2 mln 300 tys. zł i oczywiście są to pieniądze na utrzymanie wszystkich obiektów zarządzanych przez jednostkę. Całość planowanego budżetu POSiR wraz pieniędzmi pochodzącymi z opłat za korzystanie z obiektów to 4 mln 700 tys. zł. Ostatnio przemyscy radni zdecydowali o przekazaniu dodatkowych 300 tys. zł z przeznaczeniem na bezpłatne udostępnianie wszystkich obiektów POSiR zorganizowanym grupom młodzieży szkolnej. Zgodnie z podpisanym porozumieniem taka forma udostępniania będzie obowiązywać do końca sierpnia br.
– Z zamierzeń inwestycyjnych zaplanowanych na ten rok najważniejszym jest modernizacja kortów tenisowych. Na ten cel z budżetu miasta przeznaczone zostało trzysta tysięcy złotych. W ramach budżetu obywatelskiego przeprowadzona zostanie także modernizacja krytej pływalni, czyli wymiana oświetlenia i okien – podsumował W. Wołczyk.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Boże chroń tylko nie ZASTEPCA!!! wyczuscic stajnie augiasza,a swoja droga za co ten AWANS?żenada
Boże chroń tylko nie ZASTEPCA!!! wyczuscic stajnie augiasza,a swoja droga za co ten AWANS?żenada