Reklama

Co dalej z restauracją w Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl?


Lokal gastronomiczny w Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl na Zniesieniu kończy swoją działalność. Jak poinformował właściciel, powodem są sprawy losowe. Czy miasto będzie szukać nowego dzierżawcy odpowiedzialnego za prowadzenie restauracji?


Podmiot odpowiedzialny za prowadzenie restauracji w Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl przy ulicy Pasteura 1 w Przemyślu udało się wyłonić w lutym br. Jedynym oferentem, a jednocześnie zwycięskim przedsiębiorcą został GeoVB Janusz Rawski, który prowadził wcześniej obiekt restauracyjny w Horyńcu-Zdroju (horyniecka restauracja została zamknięta we wrześniu ub.r., a budynek, w którym się mieściła oraz hotelik, zostały wystawione na sprzedaż). Mimo krótkiego okresu funkcjonowania prowadzona przez niego Twierdza Smaku Aleksandrówka w Przemyślu, oferująca tradycyjną kuchnię inspirowaną Kresami, w tym proziaka w różnych odsłonach, zdążyła już sobie pozyskać grono sympatyków. Niestety na profilu restauracji w mediach społecznosciowych dzierżawiący od miasta lokal właściciel pomieścił niedawno wpis, że restauracja Twierdza Smaku Aleksandrówka zostanie zamknięta na stałe[paywall].

„Decyzja ta wynika z powodów losowych i kończy działalność tego wyjątkowego miejsca. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim gościom za wspólnie spędzone chwile, zaufanie i piękne wspomnienia przy naszych stołach. Jednocześnie wciąż poszukujemy osób, które chciałyby przejąć lokal i kontynuować jego działalność – miejsce z charakterem i historią zasługuje na dalsze życie” – napisał.

Reklama

Kiedy lokal ruszy na nowo?

Czy lokal na stoku ma szansę w najbliższym czasie wznowić działalność?

– Odbieramy telefony od zainteresowanych osób, więc myślę, że problemu ze znalezieniem nowego podmiotu do prowadzenia lokalu nie będzie. Natomiast póki co to od obecnego dzierżawcy zależy, czy całkowicie usunie się z lokalu czy zdecyduje się komuś ten biznes odstąpić. Ma kilka możliwości: może wyprzedać sprzęt, zabrać go ze sobą albo właśnie odsprzedać całą restaurację. Wszystko zależeć będzie od jego decyzji, na razie nadal obowiązuje podpisana z nim umowa. Dlatego z rozpisaniem nowego przetargu musimy się jeszcze wstrzymać – wyjaśnia szefowa POSIR w Przemyślu Greta Ostrowska, pod którego skrzydłami działa Centrum Dowodzenia Twierdzą Przemyśl.

Reklama

Wbrew pozorom istotną kwestią  jest, by miejsce „żyło” i restauracja nadal działała. Szczególnie że niektórzy już się do obecności gastronomii w obiekcie przyzwyczaili.

– Podmiot prowadzący restaurację działał krótko, można powiedzieć, że się dopiero rozkręcał. Trafił na sezon letni i z tego co wiem, był on całkiem dobry. Powodem zaprzestania działalności jest sytuacja losowa, której nie można było przewidzieć. Na szczęście nie mamy obecnie szczytu sezonu, a na sezon zimowy na pewno lokal ruszy na nowo, nawet jeśli nie uda się znaleźć podmiotu, który wziąłby to na stałe, a jedynie na czas działalności stoku – dodaje G. Ostrowska.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/10/2025 16:19
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama