Reklama

Co dalej ze stacją dializ w szpitalu?

Do naszej redakcji dotarły głosy zaniepokojonych pacjentów korzystających z przemyskiej stacji dializ. Wojewódzki Szpital w Przemyślu przez ostatnie lata dzierżawił ją wraz z oddziałem nefrologii zewnętrznej firmie Diaverum Polska. Pojawiły się jednak pogłoski, że ma ona przejść w inne ręce, co w efekcie może prowadzić do ograniczenia zakresu świadczonych usług i ubytków w personelu.

Utrzymanie stacji dializ w mieście z takim samym zakresem usług jak obecnie jest niezwykle ważne dla pacjentów nefrologicznych. To właśnie do nich dotarły informacje o rzekomych zmianach przewidywanych w zakresie dzierżawcy wspomnianego punktu. Strach przed ewentualną zmianą potęgowany jest być może faktem, że już raz przeżywali podobne chwile, w momencie, kiedy przemyski szpital podjął decyzję o wydzierżawieniu szpitalnej stacji dializ i oddziału nefrologii firmie Diaverum Polska. Dyrekcja szpitala uczyniła to jeszcze w grudniu 2008 roku, aby poprawić ówczesną kiepską sytuację finansową placówki, tłumacząc, że decyzja podyktowana jest dobrem pacjentów. Diaverum Polska, startując w przetargu, zaproponowała wtedy najkorzystniejsze warunki finansowe i pracownicze. Nie obyło się jednak bez protestów osób dializowanych. Mimo to zmiana stała się faktem, a obawy pacjentów okazały się bezpodstawne. Niedawno – po tym, jak dotarły do nich pogłoski o tym, że stację wraz z oddziałem przejąć ma inna firma – poczuli się zaniepokojeni.

– Czy przemyska stacja dializ jest zagrożona? Czy będziemy mieli dostęp na miejscu do wszystkich dotychczasowych usług w takim samym zakresie jak dotychczas? – zastanawiali się, kierując te pytania również do nas...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 58% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 08/04/2024 20:44
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama