W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się I Turniej Karate Kyokushin IFK o Puchar Dyrektora MOPS w Przemyślu Piotr Hryniszyna.
Organizatorem był Klub Hammer Kyokushin Dojo, którego prezesem jest Janusz Młot (3 dan), wieloletni trener i wychowawca młodych sportowców. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników, a puchar dyrektora przemyskiego MOPS-u zdobyła Natalia Wołk.

– Co łączy karate i profilaktykę problemów społecznych? Karate uczy przestrzegania zasad, systematyczności i samokontroli. Ta sztuka walki wymaga pełnej koncentracji na technikach i ćwiczeniach, przez co wspomaga rozwój zdolności skupienia. Młody człowiek dzięki treningom jest w stanie lepiej radzić sobie w szkole i w życiu codziennym, uczy się samodyscypliny i szacunku do innych. Jest też mniej skłonny do podejmowania zachowań ryzykownych. A ponieważ celem pracy socjalnej realizowanej przez system pomocy społecznej jest nie tylko rozwiązywanie już istniejących problemów społecznych, ale również podejmowanie działań profilaktycznych, popieramy takie inicjatywy i włączamy się w nie. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnie tego typu przedsięwzięcie
Reklama
– powiedział dyrektor MOPS w Przemyślu P. Hryniszyn.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze