Reklama

Co łączy karate i profilaktykę problemów społecznych?


W sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu odbył się I Turniej Karate Kyokushin IFK o Puchar Dyrektora MOPS w Przemyślu Piotr Hryniszyna.


Organizatorem był Klub Hammer Kyokushin Dojo, którego prezesem jest Janusz Młot (3 dan), wieloletni trener i wychowawca młodych sportowców. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodniczek i zawodników, a puchar dyrektora przemyskiego MOPS-u zdobyła Natalia Wołk.

– Co łączy karate i profilaktykę problemów społecznych? Karate uczy przestrzegania zasad, systematyczności i samokontroli. Ta sztuka walki wymaga pełnej koncentracji na technikach i ćwiczeniach, przez co wspomaga rozwój zdolności skupienia. Młody człowiek dzięki treningom jest w stanie lepiej radzić sobie w szkole i w życiu codziennym, uczy się samodyscypliny i szacunku do innych. Jest też mniej skłonny do podejmowania zachowań ryzykownych. A ponieważ celem pracy socjalnej realizowanej przez system pomocy społecznej jest nie tylko rozwiązywanie już istniejących problemów społecznych, ale również podejmowanie działań profilaktycznych, popieramy takie inicjatywy i włączamy się w nie. Mam nadzieję, że to nie będzie ostatnie tego typu przedsięwzięcie

Reklama

– powiedział dyrektor MOPS w Przemyślu P. Hryniszyn.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/05/2025 11:29
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama