Reklama

Co prezydent Bakun zrobi z rozpoczętymi inwestycjami?

Czy zmiana władz miasta oznacza, że rozpoczęte lub planowane wieloletnie inwestycje w Przemyślu zostaną odłożone na półkę? Dla nowego prezydenta Wojciecha Bakuna powinien to być jednak priorytet. Powinien dołożyć wszelkich starań, aby pieniądze, które otrzymał Przemyśl, nie poszły na marne. Poniżej prezentujemy rozpoczęte i planowane przedsięwzięcia w nadsańskim mieście.

W trakcie realizacji jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu kosztem 6 mln 279 tys. 927 zł (brutto), z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to kwota 2 mln 164 tys. zł. Koniec prac planowany jest na 2020 rok. Podobnie rzecz się ma z budową hali sportowej w ramach Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu[paywall]. Łączny koszt inwestycji to 7 mln 465 tys. 274 zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki to 3 mln 200 tys. zł. Finał prac przewidywany jest na przyszły rok.

W tracie realizacji jest projekt pod nazwą „Przemyski Inkubator Przedsiębiorczości i Innowacji” za 4 mln 626 tys. 440 zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 to kwota 3 mln 172 tys. 332 zł.

Reklama

Do realizacji

Do zrealizowania jest jeszcze kilka innych projektów. Bardzo istotnych dla mieszkańców miasta. Przebudowa placu handlowego „Zielony Rynek” w Przemyślu ma się zakończyć w 2020 r. i kosztować łącznie 3 mln 409 tys. 650 zł, z czego niemal 1 mln zł to dofinansowanie z UE w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W 2019 r. mają się rozpocząć dalsze prace przy Podziemnej Trasie Turystycznej w Przemyślu. Projekt został złożony przez władze miasta we wrześniu 2018 r. w partnerstwie z Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej. I kilka dni temu został rozpatrzony pozytywnie! Jego całkowita wartość to 13 mln 52 tys. 469 zł, z czego aż 10 mln zł to unijna dotacja. Rozpoczęcie prac przewidywane jest na 2019 r., koniec – 2021 r.

Reklama

Będzie basen?

Być może uda się zrealizować także marzenie tysięcy przemyślan, czyli wybudować wreszcie basen z prawdziwego zdarzenia. Projekt pod nazwą Centrum Edukacji i Rekreacji w Przemyślu planowany jest do realizacji w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. W ramach przedsięwzięcia mają powstać przede wszystkim dwa nowoczesne baseny – kryty i otwarty, a także nowe obiekty o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym, które zostaną włączone do Przemyskiego Parku Sportowo-Rekreacyjnego.

– Budowa, rozbudowa oraz przyszła eksploatacja obiektów mają być realizowane w ramach jednolitego przedsięwzięcia. Budowa krytego basenu ma dla miasta znaczenie kluczowe – z punktu widzenia potrzeb mieszkańców konieczne jest zastąpienie obecnie funkcjonującej, przestarzałej pływalni, która nie spełnia współczesnych standardów. Budowa basenu otwartego ma być opcją uzupełniającą dla krytego, może stanowić rozszerzenie oferty dla mieszkańców i turystów, jednak realizacja tej inwestycji będzie uzależniona od warunków finansowych – powiedział rzecznik prasowy przemyskiego magistratu Witold Wołczyk.

Centrum Edukacji i Rekreacji ma być kompleksem obiektów (m.in.: interaktywne centrum edukacyjne, planetarium, koło widokowe, tunel aerodynamiczny, rollercoaster, park trampolin czy centrum odnowy zdrowia), które mają żyć cały rok. Mają być atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Przemyśla, a także powiększyć liczbę turystów odwiedzających miasto.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    su-metal - niezalogowany 2018-11-13 21:12:47

    W pierwszej kolejności rozebrać ''NARTO-STRATĘ'' i przetopić na żyletki, nocniki, gwoździe, tudzież, kaczki szpitalne itp. etc. I co za tym idzie doprowadzić  cały ten obszar, wraz z siedliskiem Modraszka, do pierwotnego stanu !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    GOŚĆ - niezalogowany 2018-11-13 22:52:34

    Miasto potrzebuje kompleksu basenów, stary basen pęka w szwach Lesko Ustrzyki Dolne Sanok Jarosław mają nowe piękne baseny !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Zasanie - niezalogowany 2018-11-13 23:05:29

    Przemyśl potrzebuje nowych miejsc pracy ,inwestorów i większej reklamy Miasta pod kątem turystyki.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama