Reklama

COM wkroczył z przytupem w XXI wiek. Otwarto nowe skrzydło szpitala [ZDJĘCIA]

08/08/2018 16:30

1 sierpnia nastąpiło uroczyste oddanie nowego skrzydła na terenie jarosławskiego Centrum Opieki Medycznej. Pierwsi pacjenci z sal godnych XXI wieku będą mogli skorzystać najprawdopodobniej pod koniec miesiąca. Oddane oddziały robią wrażenie, o czym mogli się przekonać mieszkańcy, bo szpital zorganizował też dzień otwartych drzwi.

W promieniach palącego słońca otwierano nowe skrzydło jarosławskiego szpitala. Zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. parlamentarzyści: poseł Anna Schmidt-Rodziewicz, senator Mieczysław Golba, wojewoda Ewa Leniart, wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek, starosta Tadeusz Chrzan oraz burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, nie kryli dumy, że jarosławski COM doczekał się tak nowoczesnego obiektu.

Mimo spiekoty gospodarz imprezy, dyrektor Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu Stanisław Krasny, poskreślał znaczenie zakończonej właśnie inwestycji dla miasta i regionu. W podobnym tonie wypowiadali się także parlamentarzyści i samorządowcy, akcentując skalę trudności przedsięwzięcia i skuteczność współpracy w poszczególnych fazach jego realizacji. Doniosłość wydarzenia odnotowały też najważniejsze osoby w państwie. Swój list do uczestników spotkania skierowali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło oraz marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Nowy budynek poświęcił abp A. Szal.

26 milionów widać na każdym kroku

Nowe skrzydło szpitala powstało ogromnym nakładem sił, a sam budynek kosztował 21 milionów złotych. Kolejne 5 mln pochłonęło wyposażenie. Skala inwestycji jest jednak widoczna na oddziałach. Na parterze zlokalizowano aptekę szpitalną i[paywall] sterylizatornię.

Dwa kolejne piętra zajmuje oddział ginekologiczno-położniczy. Na pierwszym piętrze jest część ginekologiczna z 24 łóżkami, piętro wyżej oddział położniczy i neonatologiczny oraz 2 sale porodowe z 3 łóżkami porodowymi. Sale są tu jedno- lub dwułóżkowe, nowocześnie wyposażone, każda z odrębną łazienką. Na trzecim piętrze znajduje się blok operacyjny z 4 salami operacyjnymi, które – oprócz lśniącego nowością wyposażenia – przykuwają uwagę atrakcyjną kolorystką i estetycznym wykończeniem wnętrz.

Nad budynkiem zlokalizowane jest lądowisko dla śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego, a całość jak najbardziej spełnia wcześniejsze zapowiedzi, że jarosławski COM wkracza w XXI wiek

Reklama

Odziały w sierpniu, lądowisko później

Z nowych oddziałów pacjenci będą mogli korzystać pod koniec sierpnia, o ile nie wystąpią nieoczekiwane opóźnienia w dostawie sprzętu, na który czeka szpital. Według zapewnień dyrektora S. Krasnego przenosiny oddziałów będą tak zorganizowane, by nie potrwały dłużej niż 2, 3 godziny.

Nieco bardziej kłopotliwa jest sprawa z użytkowaniem lądowiska. Z kilku względów, przede wszystkim zaś w związku z przebudową jarosławskiego SOR oraz brakiem stosownych umów z NFZ, nie będzie ono w pełni wykorzystywane. – Nie byłoby to w tej chwili korzystne finansowo dla szpitala, ponadto jesteśmy w trakcie tworzenia procedur i kompletowania załogi – mówił dyrektor. Jak zapewniali wspólnie dyrektor Krasny i wojewoda Ewa Leniart lądowisko uzyska pełną funkcjonalność już na początku przyszłego roku.  

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zenekblues - niezalogowany 2018-08-08 19:53:35

    czy ktoś śmigał z tacą ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Przemyslanka - niezalogowany 2018-08-08 22:14:19

    Haha... spójrzcie jak wojewoda trzyma w palcach szarfę... Okazuje się, że palec wskazujący jest najważniejszy! Nawyk zawodowy?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama