Reklama

Coraz bliżej rozbudowy podziemnej trasy turystycznej

Projekt „Podziemna Trasa Turystyczna w Przemyślu” pozytywnie przeszedł ocenę formalną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. A to oznacza, że do otrzymania unijnego dofinansowania tylko krok...

Pozytywną ocenę otrzymało 11 wniosków z Podkarpacia. Z naszego regionu, oprócz przemyskiej trasy podziemnej, także projekt gminy miejskiej Przeworsk pod nazwą „Holistyczna rewitalizacja na terenie MOF Przeworsk – Jarosław”[paywall].

Przemyski projekt to projekt partnerski miasta oraz Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Jego całkowita wartość to 13 mln 52 tys. 469 zł, z czego dofinansowanie unijne to kwota 9 mln 999 tys. 976 zł.

Zakres miasta i muzeum

Miasto zobowiązało się do budowy, przebudowy i wyposażenia Podziemnej Trasy Turystycznej w Przemyślu, czyli: zagospodarowania pomieszczeń podziemi pod budynkiem Rynek 1 (roboty budowlane i instalacyjne, montaż mebli, scenografii, urządzeń multimedialnych z aplikacjami/filmami oraz wymiana oświetlenia w kolektorze sanitarnym pod ul. Mostową i płytą Rynku), adaptacji pomieszczeń podziemi wraz z budową wyjścia ewakuacyjnego (klatka schodowa) od strony wschodniej (ul. Mostowa). Ma zostać także wybudowany podziemny łącznik między podziemną trasą turystyczną (wyjście „B” w płycie Rynku) a budynkiem Rynek 9. Przebudowana zostanie północno-wschodnia część Rynku, oczywiście po wcześniejszych badaniach archeologicznych (likwidacja nawierzchni asfaltowej i wykonanie nawierzchni brukowej z kostki kamiennej i kamienia naturalnego, regulacja urządzeń i odwodnienie).

Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej natomiast ma m.in.: wyremontować i przystosować piwnice budynku Rynek 9 oraz wybranych pomieszczeń w budynku przy ul. Serbańskiej 7 do potrzeb aranżacji trasy turystycznej, przeprowadzić remont elewacji frontowych budynków Rynek 9 i Serbańska 7.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2018-11-21 18:12:36

    Trwonimy pieniądze na inwestycje nie mające żadnej wartości ekonomicznej,historycznej czy też turystycznej.A skoro o atrakcji turystycznej to tylko w Krakowie podziemna trasa ma swoich zwolenników.W Rzeszowie mimo starań nie udało się wypromować i ostatnia koncepcja to miejskie toalety w Rynku.U nas będzie prawdopodobnie to samo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    smerf - niezalogowany 2018-11-27 08:12:47

    to u nas jest dostępna jakaś trasa turystyczna??? Przemyśl jest tak turystyczny, że na rynku nawet nie ma żadnych info na ten temat, nie można nawet magnesów na lodówkę kupić. Może czas to zmienić????!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama