Od ponad roku, kiedy Ukraińcy zaczęli demonstrować na kijowskim Majdanie, zdecydowanie rośnie liczba imigrantów przyjeżdżających z tego kraju do Polski – wynika z danych zebranych przez portal Money.pl. W 2014 roku Ukraińcy złożyli ponad 50 razy więcej wniosków o przyznanie statusu uchodźcy i ponad 2 razy więcej wniosków o pozwolenie na pobyt czasowy w naszym kraju, niż rok wcześniej.
W zeszłym roku padł rekord w liczbie wniosków, złożonych przez Ukraińców o przyznanie statusu uchodźcy. Było ich ponad 2318, w tym jest ich już 512, a warto pamiętać, że w 2013 było ich tylko 46.Urząd do Spraw Cudzoziemców zwraca uwagę, że powodem dla którego żaden z wniosków nie został jednak rozpatrzony pozytywnie był fakt, że Ukraińcy mieli możliwość emigracji wewnętrznej. Co oznacza ni mniej ni więcej, że mogli przenieść się na tereny gdzie nie toczą się walki. Tymczasem zapisy prawa jasno określają, że w takie sytuacji nie może być mowy o przyznaniu statusu. Zdaniem Andrija Kornijczuka, analityka Instytutu Spraw Publicznych, mimo że takie postępowanie jest w zgodzie z prawem może u naszych wschodnich sąsiadów być niezrozumiałe i spowodować, że Polska nie będzie postrzegana jako miejsce gdzie można zamieszkać i pracować. Z kolei polscy pracodawcy udowadniają, że chętnie zatrudniają wschodnich sąsiadów. W zeszłym roku wydano dla nich ponad 26 tysięcy pozwoleń na pracę z 373 tysięcy wniosków. O możliwość legalnego zatrudnienia ubiegało się ponad 155 tysięcy osób więcej niż w 2013. Oficjalne dane mówią tylko o wzroście statystyk w związku ze stwierdzeniem nielegalnego wykonywania pracy. W zeszłym roku z tego powodu zatrzymano 1,2 tys. cudzoziemców i w stosunku do 2013 roku to aż o 88 procent więcej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Z nimi zawsze był kłopot / podłożenie ładunku wybuchowego na Międzynarodowych Targach we Lwowie przez samego Banderę , wymordowanie ponad 150 000 Polaków na Wołyniu bandycka działąlność UPA itd/. Im nie można wierzyć .Jeśli ktoś nie raz zawiódł ciebie , to jak mu uwierzyć w jego tzw.'dobre intencje'?
Sami sobie robią akcję "Wisła"?
bandera
Z nimi zawsze był kłopot / podłożenie ładunku wybuchowego na Międzynarodowych Targach we Lwowie przez samego Banderę , wymordowanie ponad 150 000 Polaków na Wołyniu bandycka działąlność UPA itd/. Im nie można wierzyć .Jeśli ktoś nie raz zawiódł ciebie , to jak mu uwierzyć w jego tzw.'dobre intencje'?