Dożynki Gminne w miejscowości Mokra rozpoczęły się prezentacją korowodów dożynkowych przy Wiejskim Domu Kultury oraz tradycyjną mszą świętą. Podczas części oficjalnej mieszkańcy mieli okazję obejrzeć występ Orkiestry Dętej z Tuligłów.
Grupę mocno wyróżniającą się w tłumie stanowiły: Andżelika Baran, Elżbieta Cielecka, Aleksandra Półtorak i Gabriela Rząsa.
– Na dożynkach jest tyle atrakcji, że nie sposób się nudzić, a my mamy zamiar[paywall] dobrze się bawić i wykorzystać ostatnie chwile wakacji – skomentowały.
Rzeczywiście, organizatorzy dożynek dopilnowali, żeby publiczność bawiła się jak najlepiej. Ciekawym akcentem były występy: tancerzy z kapeli „Dynowianie” z Dynowa, Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic oraz Kapeli „Misie” z Husowa.

fot.Izabela Plęs
Trzeba mieć wielki talent, żeby wykonać tak piękne wieńce.
Jednym z punktów dożynek, na który z niecierpliwością czekano, było rozstrzygnięcie VI edycji konkursu „Bezpieczna i estetyczna zagroda wiejska”. Jadąc przez Mokrą, można było dostrzec pięknie przyozdobione podwórka. W niedzielę rozstrzygnięto także konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy.
– Będąc na dożynkach, nie mogłyśmy przejść obojętnie obok stoisk z regionalnym jadłem. W końcu niecodziennie można spróbować takich pyszności. Wieczorem mamy się zamiar wybrać na zabawę taneczną, której uczestników będzie bawił zespół Axel”, liczymy też na miłe wrażenia z wieczornego pokazu sztucznych ogni – mówiły Ania i Agnieszka, spotkane na stoisku oferującym możliwość degustacji regionalnych potraw.
Dla najmłodszych przygotowany został plac zabaw, na którym można było szaleć do woli.

fot.Izabela Plęs
Każdy mógł spróbować potraw regionalnych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze