Podczas obchodów jubileuszu z okazji wydania pierwszego numeru Życia Przemyskiego, a następnie transformacji tygodnika na Życie Podkarpackie, padła propozycja, aby i w sporcie sięgnąć pamięcią wstecz i symbolicznie pokazać sportowców, którzy od 1967 roku najczęściej pokazywali się na łamach tych dwóch tytułów.
Okres 50 lat podzieliliśmy na pięć dekad, pierwszą kończąc na 1975 roku a ostatnią na 2017 roku. Konsultując wątpliwości wybraliśmy 50 sportowców, którzy – naszym zdaniem – w poszczególnych dekadach szczególnie wyróżniali się na sportowych arenach. Ta „pięćdziesiątka” to tylko symbol. Liczymy – i to jest nasz drugi cel – że nasi Czytelnicy dzięki tym nazwiskom przypomną sobie i zbudują historię sportowych wydarzeń drużyn oraz innych sportowców biorących udział w tych wydarzeniach.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To były czasy,żal że nie wrócą,człowiek czyta nazwiska i pojawia sie usmiech na twarzy,Banaś,Mila itd
W 50 tylko 2 koszykarzy - rodowitych przemyślan: Trojnar i Przewrocki ...
Przepraszam 3 koszykarzy bo jeszcze Leszek Czarniecki też z Przemyśla.
To były czasy,żal że nie wrócą,człowiek czyta nazwiska i pojawia sie usmiech na twarzy,Banaś,Mila itd
W 50 tylko 2 koszykarzy - rodowitych przemyślan: Trojnar i Przewrocki ...
Przepraszam 3 koszykarzy bo jeszcze Leszek Czarniecki też z Przemyśla.